Polacy w Serie A. Rozliczamy rodaków #74

14.12.2021

Spotkanie Romy ze Spezią zakończyło 17. kolejkę Serie A. Jak tym razem zaprezentowali się nasi przedstawiciele? Czy z grona polskich piłkarzy występujących we włoskiej ekstraklasie możemy wyróżnić gracza, który ma za sobą dobrą serie gier? Czas na podsumowanie.

W ostatniej odsłonie po raz kolejny z dobrej strony zaprezentował się Piotr Zieliński, który trafił do siatki w meczu z Atalantą. O postawie reszty zawodników można przeczytać pod tym linkiem.

Polacy w Serie A. Rozliczamy rodaków #73

Łukasz Skorupski – Bologna

Drugi mecz z rzędu bez czystego konta zanotował Łukasz Skorupski. Tym razem Bologna przegrała na wyjeździe z Torino 1:2. Mimo to, Polak zaliczył dobry występ, gdyż miał sporo roboty, notując aż siedem interwencji, przy czym trzy z nich miały miejsce po uderzeniach z pola karnego.

Skorupski miał sporo pecha przy drugim straconym golu, gdyż futbolówka odbiła się od jednego z defensorów Bologny i zmyliła reprezentanta Polski, który nie zdołał skutecznie interweniować. Liczba obron sprawia, iż Skorupski otrzymuje od nas dobrą notę.

Rozegrane minuty: 90/90
Nasza ocena: 7,5

Aleksander Buksa – Genoa

W kadrze Genoi na mecz z Sampdorią nie znalazł się Aleksander Buksa. Zespół młodego napastnika w końcu przerwał serię spotkań bez zdobytej bramki. Strzelony gol przez Destro nie wpłynął jednak na wynik rywalizacji, gdyż Genoa przegrała derbowe starcie z Sampdorią 1:3. Aktualnie klub Buksy jest na osiemnastym miejscu w tabeli ze stratą dwóch punktów do bezpiecznej lokaty.

Rozegrane minuty: 0/90
Nasza ocena: brak

Piotr Zieliński – Napoli

Nieco ponad dwadzieścia minut spędził na murawie Piotr Zieliński w trakcie spotkania z Empoli. Reprezentant Polski zaczął skarżyć się na ból w klatce i problemy z oddychaniem, dlatego opuścił boisko w pierwszej połowie spotkania. Gracze Napoli nie poradzili sobie z beniaminkiem Serie A.

Empoli wygrało wyjazdowe starcie 1:0, a decydującego gola strzelił Cutrone. Seria trzech spotkań bez zwycięstwa sprawia, iż Napoli jest obecnie na czwartym miejscu w tabeli ze stratą czterech oczek do Interu.

Rozegrane minuty: 21/90

Łukasz Teodorczyk – Udinese

Tradycyjnie Łukasz Teodorczyk nie został zaangażowany do kadry meczowej na pojedynek Serie A. Gracze Udinese osiągnęli korzystny wynik, remisując na własnym obiekcie z Milanem 1:1. Gola na wagę punktu strzelił Ibrahimović w 92. minucie spotkania.

Paweł Jaroszyński – Salernitana

Raptem minutę rozegrał Paweł Jaroszyński w starciu z Fiorentiną. Salernitana nie nawiązała walki z zespołem Bartłomieja Drągowskiego i przegrała pojedynek 0:4. Jaroszyński zaliczył 1 przechwyt, przegrał 1 stoczony pojedynek i miał 3 kontakty z piłką.

Rozegrane minuty: 1/90

Nicola Zalewski – Roma

Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Nicola Zalewski. Roma wygrała domowe starcie ze Spezią 2:0.

Wojciech Szczęsny – Juventus

Niespodziewany remis zanotowali piłkarze Juventusu, którzy nie zdołali wywieźć trzech punktów z Wenecji. Cały mecz między słupkami „Starej Damy” rozegrał Wojciech Szczęsny, który musiał wyciągnąć piłkę z siatki w 55. minucie spotkania po golu Aramu. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Szczęsny był bliski interwencji przy straconej bramce, ale Polak ostatecznie nie zdołał wybić futbolówki. W trakcie meczu reprezentant naszej kadry wykonał trzy interwencje, przy czym jedna z nich miała miejsce w wyniku uderzenia z pola karnego.

Rozegrane minuty: 9/90
Nasza ocena: 6

Bartłomiej Drągowski – Fiorentina

Z problemami zdrowotnymi nadal nie poradził sobie Bartłomiej Drągowski. Fiorentina wygrała domowe starcie z Salernitaną, notując trzecie zwycięstwo z rzędu. Zespół z Florencji jest obecnie na piątym miejscu w tabeli ze stratą sześciu punktów do Napoli.

Bartosz Bereszyński – Sampdoria

Ponad godzinę spędził na murawie Bartosz Bereszyński. Sampdoria wygrała derbowy pojedynek z Genoą 3:1. Reprezentant Polski zaliczył dobry występ. Na szczególną uwagę zasługują poczynania Bereszyńskiego w ofensywie. Prawy defensor wykonał trzy kluczowe podania, posłał dwa celne dośrodkowania (na trzy próby), a także zagrał jedną celną długą piłkę (na jedną próbę).

W kontekście defensywy, Bereszyński wygrał 4 z 6 stoczonych pojedynków, wykonał 1 wybicie i 1 wślizg.

Rozegrane minuty: 67/90
Nasza ocena: 6,5

Karol Linetty – Torino

Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Karol Linetty. Zespół reprezentanta Polski zanotował ważną wygraną w rywalizacji z Bologną, zwyciężając 2:1. Aktualnie Torino jest na trzynastym miejscu w tabeli z bezpieczną przewagą nad strefą spadkową. Strata do szóstej lokaty wynosi natomiast sześć oczek.

Arkadiusz Reca – Spezia

W ważnym starciu z Romą wystąpił Arkadiusz Reca. Nasz wahadłowy spędził na murawie 90 minut. Polak mógł znacznie lepiej zachować się przy golu na 1:0 dla Romy. Reca odpuścił pilnowanie Smallinga, który trafił do siatki. 26-latek był całkiem aktywny w ofensywie, wykonując 1 celny, 1 niecelny oraz 1 zablokowany strzał. Reca wygrał 3 z 5 stoczonych pojedynków.

Jakub Kiwior – Spezia

Kolejną szansę od trenera otrzymał Jakub Kiwior, który wcześniej spędził 90 minut na murawie w trakcie starcia z Interem. Tym razem 21-latek wszedł na boisko w 17. minucie za kontuzjowanego Salę. Kiwior wykonał 3 wślizgi, 1 drybling, a także wygrał 3 z 6 stoczonych pojedynków oraz posłał 1 kluczowe podanie.

Rozegrane minuty: 74/90

Sebastian Walukiewicz – Cagliari

Nadal z kontuzją zmaga się Sebastian Walukiewicz. Cagliari zanotowało kolejny mecz bez zwycięstwa, przegrywając tym razem z Interem aż 0:4. Zespół środkowego obrońcy jest na przedostatnim miejscu w tabeli ze stratą dwóch oczek do bezpiecznej lokaty.

Szymon Żurkowski – Empoli

Prawie 80 minut spędził na murawie Szymon Żurowski. Beniaminek Serie A rywalizował na wyjeździe z Napoli i zgarnął trzy punkty po trafieniu Cutrone z 70. minuty spotkania. Polak ma za sobą poprawny mecz. Mowa o 1 kluczowym podaniu, 6 wygranych pojedynkach z 12 stoczonych, a także 3 udanych dryblingach na 3 próby.

Rozegrane minuty: 77/90

Paweł Dawidowicz – Verona

Porażkę w rywalizacji z Atalantą zanotowała Verona. W meczu nie wziął udział Paweł Dawidowicz, który w ostatnich dniach zerwał więzadło krzyżowe i będzie pauzować przez wiele miesięcy. To ogromna strata nie tylko dla Verony, ale również reprezentacji Polski. Dawidowicza z pewnością zabraknie w meczu barażowym.