Cezary Kulesza będzie konsultował wybór selekcjonera z piłkarzami

03.01.2022

Reprezentacja Polski od kilku dni pozostaje bez selekcjonera. Jak zapowiedziano, wybór następcy Paulo Sousy poznamy 19. stycznia. Według informacji portalu Interia, prezes PZPN, Cezary Kulesza przed podjęciem ostatecznej decyzji będzie chciał skonsultować się z kilkoma piłkarzami.

Wraz z kolejnymi dniami w mediach pojawia się coraz więcej potencjalnych nazwisk, które mogłyby trafić na ławkę trenerską “biało-czerwonych”. Wśród kandydatów z Polski najczęściej wymienia się osoby Adama Nawałki i Czesława Michniewicza. Wydaje się jednak, że to ten pierwszy ma największe szanse na objęcie posady selekcjonera. Z kolei, jeśli chodzi o trenerów zagranicznych, to ostatnio pojawiły się informacje mówiące o tym, że zainteresowani pracą dla reprezentacji Polski są Fabio Cannvaro czy Avram Grant.

Kulesza zapyta piłkarzy o zdanie

Według informacji portalu Interia Cezary Kulesza będzie chciał skonsultować swój wybór nie tylko ze współpracownikami w PZPN, ale również z samymi piłkarzami. To właśnie ci najbardziej doświadczeni zawodnicy mieliby wypowiedzieć się na temat tego, jakie cechy powinien posiadać nowy selekcjoner. Dopiero później 59-latek ma spotkać się i przeprowadzić rozmowy z potencjalnymi kandydatami. Ostateczna decyzja ma być ogłoszona za nieco ponad dwa tygodnie, dokładnie 19. stycznia.