Maciej Rosołek wraca do Legii

03.01.2022

Legia Warszawa postanowiła skrócić wypożyczenie Macieja Rosołka do Arki Gdynia i już niebawem młody piłkarz ponownie pojawi się w klubie z Łazienkowskiej. 

Z wypożyczeniem 20-letniego piłkarza do Gdyni obie strony wiązały spore nadzieje. W minionym sezonie Rosołek zdobył dla Arki 10 bramek w 16 meczach ligowych. Tym razem jednak sytuacja gdynian i wypożyczonego z Legii napastnika nie wyglądała już tak dobrze. Rosołek zdobył zaledwie jedną bramkę w obecnej kampanii, a Arka plasuje się dopiero na siódmym miejscu w tabeli pierwszej ligi.

Decydujący głos

Wydaje się, że spory wpływ na to, że Rosołka już w tym sezonie w Arce nie zobaczymy miał nowy dyrektor sportowy Legii Warszawa – Jacek Zieliński, który zna 20-letniego gracza z drużyn młodzieżowych. Podobnie ma się rzecz jeśli chodzi o Aleksandara Vukovicia, który w ostatnim czasie zastąpił Marka Gołębiewskiego na stanowisku szkoleniowca Wojskowych. Podobnie jak Zieliński, Vuković miał okazję współpracować z Rosołkiem i wiele wskazuje na to, że powrót napastnika może być inicjatywą obu panów.