Krzysztof Piątek wróci do Serie A? Kluby doszły do porozumienia

04.01.2022

Krzysztof Piątek może już niebawem zostać bohaterem niespodziewanego transferu. Zainteresowanie usługami polskiego napastnika przejawia włoska Genoa, barwy której Piątek reprezentował w sezonie 2018/19.

26-letni snajper nadal nie może odnaleźć się w Bundeslidze i jakiś czas temu jasne stało się, że Krzysztof Piątek zmieni wkrótce klubowe barwy. W obecnej kampanii piłkarz Herthy ma na koncie zaledwie dziewięć występów, w których zdobył tylko jedną bramkę.

Pierwotnie najbardziej prawdopodobny dla Piątka wydawał się kierunek turecki. Sporo mówiło się między innymi o zainteresowaniu Galatasaray. Teraz do walki o transfer polskiego napastnika włączył się jednak kolejny klub i bardzo prawdopodobne, że Krzysztofa Piątka już niebawem ponownie zobaczymy na boiskach Serie A.

Wszystko w rękach Piątka

Włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio poinformował na Twitterze, że Krzysztof Piątek może w najbliższym czasie trafić do Genui. Polak miałby trafić do włoskiego klubu na zasadzie wypożyczenia, jednak Genoa chciałaby sobie zapewnić opcję wykupu zawodnika.

Di Marzio wspomina o kwocie 17 milionów euro, jaką klub Serie A musiałby zapłacić Hercie, by zatrzymać u siebie Piątka na dłużej. Według włoskiego dziennikarza kluby doszły już do porozumienia i teraz wszystko zależy już od decyzji polskiego napastnika.

Przypomnijmy, że Krzysztof Piątek reprezentował barwy Genui w sezonie 2018/19. Polak zaliczył kapitalne wejście do Serie A i w ciągu czterech miesięcy trafił do siatki trzynastokrotnie. Tym samym Piątek zwrócił uwagę włodarzy Milanu i już w styczniu trafił na San Siro.

Początek przygody w barwach Rossoneri wyglądał znakomicie, ale w kolejnym sezonie 26-letni napastnik nie trafiał już do siatki tak często. Na wykup Polaka z Milanu zdecydowała się Hertha, która zapłaciła za Piątka 24 miliony euro. Teraz Piątek ma zostać bohaterem kolejnego głośnego transferu i wrócić do klubu, w którym notował najlepsze liczby w karierze.