Dominik Piła dołączy do Lechii Gdańsk

04.01.2022

We wtorkowy poranek Lechia Gdańsk ogłosiła transfer Dominika Piły. 20-latek do klubu z Trójmiasta dołączy jednak po zakończonym sezonie 2021/22, kiedy wygaśnie jego umowa z Chrobrym Głogów.

Dominik Piła to jeden z najbardziej wyróżniających się młodzieżowców na poziomie Fortuna 1. Ligi. W tym sezonie pomocnik zdobył już 2 bramki i zanotował 5 asyst rozgrywając przy tym 19 meczów. W Chrobrym Głogów występuje od 2016 roku, gdy w wieku juniora trafił tam z Polonii-Stal Świdnica. Jego kontrakt z Lechią potrwa do czerwca 2025 roku.

Zainteresowanie Widzewa

O pozyskanie 20-latka mocno walczył również Widzew Łódź. Długo wydawało się, że to właśnie drużyna obecnego wicelidera zaplecza Ekstraklasy zgarnie zawodnika, jednak ten wybrał Lechię. – Kiedyś marzyłem o tym, aby grać w Ekstraklasie, a Lechia była jedną z niewielu drużyn, o której marzyłem, aby w niej kiedyś zagrać – przyznał Piła w wypowiedzi dla oficjalnej strony gdańskiego klubu.

Do końca sezonu w Chrobrym

Umowa Piły z Chrobrym wygaśnie wraz z końcem czerwca 2022 roku. Przed utalentowanym piłkarzem jeszcze jedna runda w barwach pierwszoligowca. Podopieczni Ivana Djurdjevicia zajmują 8. miejsce w tabeli ze stratą 1 punktu do strefy barażowej.