Patryk Sokołowski piłkarzem Legii Warszawa

06.01.2022

Pierwszego transferu do Legii Warszawa dokonał Jacek Zieliński, nowy Dyrektor Sportowy klubu. Do zespołu wciąż obecnych mistrzów Polski dołączył Patryk Sokołowski.

Patryk Sokołowski to wychowanek Legii Warszawa. Pomocnik definitywnie opuścił stolicę w 2014 roku. Ostatnie 3,5 roku piłkarz spędził w Piaście Gliwice, z którym w 2019 roku sięgnął po mistrzostwo Polski. W tym sezonie bilans 27-latka to 19 rozegranych meczów w lidze i 5 zdobytych bramek.

Po wygaśnięciu umowy ze swoim dotychczasowym klubem Sokołowski zdecydował się na powrót na Łazienkowską. Kontrakt zawodnika z Legią został podpisany do końca grudnia 2023 roku.

– Jest mi bardzo miło tutaj wrócić. Spędziłem w Legii kawał życia i mam nadzieję, że kolejny kawał życia w Warszawie przede mną – przyznał sam zainteresowany w rozmowie z oficjalną stroną klubu.

Zastąpi Andre Martinsa

Sokołowski zajmie w Legii miejsce Portugalczyka, Andre Martinsa. Byłemu zawodnikowi Sportingu kontrakt kończy się w czerwcu i  nie zostanie on przedłużony. Co więcej, Martins już teraz został wyłączony z kadry pierwszego zespołu i może szukać sobie nowego pracodawcy.