Gareth Bale może zakończyć karierę!?

08.01.2022

Jak informuje The Athletic, Gareth Bale może wkrótce zakończyć karierę. Piłkarz Realu Madryt może zbliżyć się do takiej decyzji, jeśli Walii nie udałoby się zakwalifikować na katarski mundial. 

Gareth Bale nie ma ostatnio najlepszego okresu w swojej karierze. Przez ostatnie kilka miesięcy zmagał się z kontuzją kolana, a następnie otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Piłkarz wystąpił w tym sezonie w zaledwie trzech meczach La Liga, w których raz udało mu się trafić do siatki.

Kontrakt Bale’a z Realem wygasa wraz z końcem obecnego sezonu i najprawdopodobniej nie zostanie przedłużony. Obecnie największym wyzwaniem stojącym przed Walijczykiem jest marcowy mecz barażowy, w którym reprezentacja Walii zmierzy się z Austrią.

Katar lub koniec kariery?

The Athletic informuje, że jeśli Walii nie udałoby się przebrnąć z powodzeniem przez marcowe baraże, to w obliczu dobiegającego końca kontraktu z Realem, Gareth Bale może się zdecydować na zakończenie swojej przygody z piłką nożną.

Gdyby reprezentacji Walii udało się zakwalifikować na katarski mundial, Bale postara się znaleźć nowy klub, w którym będzie mógł przygotować się do mistrzostw świata. W innym wypadku piłkarz może już marcu podjąć decyzję o zakończeniu piłkarskiej kariery.