Cezary Kulesza czeka na spotkanie z Fabio Cannavaro

08.01.2022

Wydawało się, że to jedna z kilkunastu zagranicznych opcji, które się nie ziszczą. Tymczasem Fabio Cannavaro w sobotnie popołudnie przyleciał do Warszawy. Według Sebastiana Staszewskiego z Interii, Włoch ma się spotkać z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą.

Spotkanie najważniejszej osoby ze związku z włoskim trenerem to okazja na ewentualne omówienie wizji prowadzenia reprezentacji Polski. Jak informowały media jeszcze w grudniu, Fabio Cannavaro był jednym z wielu kandydatów, których agenci przysłali CV do siedziby związku.

Przypomnijmy, że Fabio Cannavaro do tej pory nie miał okazji pracować w roli trenera w Europie. Jego cały szkoleniowy dorobek to Azja. Prowadził dotychczas dwa chińskie kluby – Guangzhou Evergrande, TJ Quanjian – jeden saudyjski – Al-Nassr FC. Był także selekcjonerem reprezentacji Chin. Włoch jednak najbardziej znany jest z kariery piłkarskiej. Wśród wielu sukcesów, największym był ten z 2006 roku. Wówczas zgarnął tytuł mistrza świata z kadrą Włoch, a kilka miesięcy później Złotą Piłkę.