Robert Lewandowski wybrany polskim sportowcem roku!

08.01.2022

Robert Lewandowski został wybrany najlepszym polskim sportowcem 2021 roku w plebiscycie Przeglądu Sportowego i telewizji Polsat. Poza napastnikiem Baryenu na podium uplasowali się także Anita Włodarczyk i Bartosz Zmarzlik.

Za nami 87. Plebiscyt na najlepszego polskiego sportowca roku. Rywalizacja była wyjątkowo zacięta, a czołowa dziesiątka została zdominowana przez polskich medalistów olimpijskich z Tokio. Statuetka dla najlepszego sportowca 2021 roku powędrowała jednak w ręce Roberta Lewandowskiego, który w ciągu minionych dwunastu miesięcy wspiął się na wyżyny swoich umiejętności.

To był rok Lewandowskiego

Co prawda reprezentacja Polski w 2021 roku specjalnie nas nie zachwyciła i podopiecznym Paulo Sousy nie udało się wyjść z grupy na mistrzostwach Europy, ale polscy kibice zdecydowali się docenić Roberta Lewandowskiego za jego występy w klubie.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Lewandowski zdobył aż 42 bramki w Bundeslidze i tym samym pobił rekord Gerda Mullera. We wszystkich rozgrywek Polak zdobył łącznie 69 bramek, dzięki czemu wyrównał dorobek Cristiano Ronaldo z 2013 roku. Wraz z Bayernem Lewandowski triumfował także w Bundeslidze, a w plebiscycie France Football został uznany za drugiego najlepszego piłkarza świata.

Pełne wyniki plebiscytu przestawiają się następująco:

  1. Robert Lewandowski (piłka nożna)
  2. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
  3. Bartosz Zmarzlik (żużel)
  4. Dawid Tomala (lekkoatletyka)
  5. Wojciech Nowicki (lekkoatletyka)
  6. Maria Andrejczyk (lekkoatletyka)
  7. Kajetan Duszyński, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Karol Zalewski, Dariusz Kowalik, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik (lekkoatletyka)
  8. Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Katarzyna Zillmann, Maria Sajdak (wioślarstwo)
  9. Karolina Naja i Anna Puławska (kajakarstwo)
  10. Tadeusz Michalik (zapasy)