Marsylia sprowadza konkurenta dla Milika. Czy Polak straci miejsce w składzie?

13.01.2022

Marsylia oficjalnie potrafiła transfer Cedrica Bakambu – 30-letniego napastnika z Demokratycznej Republiki Konga. Po przygodzie w lidze chińskiej, będzie to dla Bakambu powrót na europejskie boiska. 

Wygląda na to, że Arkadiusz Milik zyskał poważnego konkurenta w walce o pierwszy skład Marsylii. Cedric Bakambu ma bowiem na swoim koncie chociażby w Villarealu, gdzie na przestrzeni 75 spotkań trafiał do siatki aż 32 razy.

Rywal dla Milika

W ostatnim czasie Bakambu reprezentował barwy Bejing Gouan. Przygodę z ligą chińską zakończył z imponującym dorobkiem 48 bramek zdobytych w 71 meczach. Swoją karierę piłkarz z Demokratycznej Republiki Konga zaczynał we francuskim Sochaux.

Do Marsylii Bakambu trafia jako wolny zawodnik. 30-latek związał się z francuskim klubem 2,5-letnim kontraktem i w najbliższym czasie zamierza stanąć do walki o miejsce w pierwszym składzie Marsylii. Biorąc pod uwagę, że Arkadiusz Milik w obecnym sezonie Ligue 1 jedynie raz wpisał się na listę strzelców, polskiego napastnika czeka spore wyzwanie.