Kamil Grosicki wyjedzie do Francji? Jest oferta z Ligue1!

14.01.2022

To mógłby być jeden z najbardziej nieoczekiwanych transferów zimowych z udziałem Polaków. Francuskie Lorient chce pozyskać polskiego skrzydłowego według gazety L’Equipe. Kamil Grosicki ma jednak jeszcze 1,5-roczny kontrakt w Szczecinie. To Pogoń ma wszystkie karty w ręku.

Informacje podał Krzysztof Marciniak, dziennikarz Canal+, który zajmuje się także Ligue1. Według niego Francuzi już złożyli ofertę za Polaka. Teraz czas na ruch ze strony Portowców. Przed chwilą Pogoń Szczecin sprzedała Kacpra Kozłowskiego, więc kolejne osłabienie składu nie jest na rękę wiceliderowi Ekstraklasy. Tym bardziej że trudno oczekiwać wielkich pieniędzy za 33-letniego piłkarza

Kamil Grosicki z kolei niedawno wrócił do rodzinnego Szczecina i wiele mówił o tym, że chciałby już pozostać w klubie, z którego ruszył w piłkarską karierę. Z drugiej strony atrakcyjna oferta dla Grosika z francuskiej Ligue1 może być ostatnią szansą na większy zarobek oraz grę w poważnym futbolu. Lorient obecnie zajmuje 18. miejsce w tabeli ligi francuskiej, które oznacza grę w barażu z trzecią ekipą Ligue2 po sezonie.