Andrij Szewczenko zwolniony z Genui!

15.01.2022

Andrij Szewczenko odchodzi z Genui. Zarząd zdecydował się rozstać z ukraińskim trenerem, ze względu na słabe wyniki notowane w ostatnim czasie przez klub.

Fabrizio Romano poinformował dziś rano na Twitterze, że Andrij Szewczenko został zwolniony z włoskiej Genui. Ukrainiec poprowadził drużynę w dziewięciu meczach, w których Genua zdobyła zaledwie trzy punkty. Czy oznacza to, że Szewczenko dołączy do grona kandydatów na posadę selekcjonera reprezentacji Polski?

Poprowadzi kadrę?

Mówiło się, że Polski Związek Piłki Nożnej od jakiegoś czasu monitoruje sytuację Andrija Szewczenki w Genui. Cezary Kulesza miał być wielkim zwolennikiem ukraińskiego trenera i spekulowało się, że chętnie widziałby go na ławce trenerskiej reprezentacji Polski. Istniał jeden problem. Szewczenko był związany długoletnim kontraktem z włoskim klubem.

Teraz problem ten sam się rozwiązał. Czy oznacza to jednak, że Andrij Szewczenko ma realne szansę by wkrótce poprowadzić Biało-czerwonych? Wczoraj dowiedzieliśmy się, że proces wyboru nowego selekcjonera jest już na ostatniej prostej i Cezary Kulesza bierze pod uwagę już tylko trzy kandydatury. W związku z tym zwrot akcji w sprawie wyboru następcy Paulo Sousy wydaje się raczej mało prawdopodobny, choć niczego nie można wykluczyć.