Jerzy Dudek także może trafić do sztabu reprezentacji Polski!

18.01.2022

Zdobywca Ligi Mistrzów w sztabie reprezentacji Polski? Przed chwilą taki był pierwszym trenerem. Teraz może dołączyć do trenerów bramkarzy. Jak informuje Przegląd Sportowy, Jerzy Dudek może trafić do kadry w momencie powrotu Adama Nawałki na stanowisku selekcjonera.

Informacje podał Maciej Szmigielski z Przeglądu, który wspominał o nowych twarzach w sztabie kadry. Już wcześniej pisaliśmy o Łukaszu Piszczku, który miałby zasilić grono trenerskie biało-czerwonych. Teraz jednak mowa o absolutnej nowości, o której wcześniej nikt nie mówił.

Jerzy Dudek miałby być jednym z dwóch trenerów bramkarzy. Ta rola przypadłaby mu wespół z Jarosławem Tkoczem, dotychczasowym zaufanym współpracownikiem Adama Nawałki. Szmigielski pisze jednak, że ten nie ma wysokich notowań wśród kadrowiczów. Wszystko przez wzgląd na jego karierę piłkarską. W tym aspekcie Jerzy Dudek nie miałby się czego wstydzić. Krótko mówiąc z jego sukcesami, mógłby rywalizować jedynie Wojciech Szczęsny.

Mowa przecież 60-krotnym reprezentancie Polski oraz zdobywcy Ligi Mistrzów z roku 2005. A to tylko wierzchołek góry lodowej, wszak zgarnął jeszcze wiele innych trofeów w barwach Liverpoolu. Wcześniej także z Feyenoordem i później z Realem Madryt, głównie w roli rezerwowego.