Kacper Kozłowski po debiucie w Belgii

19.01.2022

Młody polski pomocnik ma za sobą pierwsze minuty w nowym otoczeniu. Kacper Kozłowski zadebiutował w barwach belgijskiego Royal Union Saint-Gilloise. Wszedł w doliczonym czasie gry podczas wygranego meczu z Serang 4:0.

„Koziołek” wszedł na ostatnie sekundy meczu, mimo że ten był rozstrzygnięty chwilę wcześniej. Royal Union prowadziło 2:0 do przerwy, mimo gry w osłabieniu od… 13. minuty! W 62. minucie Teddy Teuma dorzucił bramkę na 3:0 i wydawało się, że to idealny moment na wprowadzenie debiutanta. Ten jednak dostał tylko epizod, wchodząc za Caspera Nielsena w 90. minucie meczu, gdy było już 4:0.

Kacper Kozłowski zaliczył tym samym pierwszy oficjalny występ w nowym klubie. Wcześniej zagrał w sparingu z Cercle Brugge. Przypomnijmy, że 18-latek do Belgii trafił w ramach wypożyczenia. W Jupiler League zagra do końca sezonu, a później wróci do Brighton. Angielski klub wykupił jego kartę zawodniczą z Pogoni Szczecin za około 10 milionów euro.