Deian Sorescu na ostatniej prostej pod Jasną Górę?

19.01.2022

Saga związana z tym transferem trwała i trwała. Wydaje się jednak, że lada moment Rumun Deian Sorescu zakotwiczy w końcu w Polsce. Niegdyś było duże zainteresowanie Legii Warszawa. Teraz jednak wyścig o tego zawodnika wygrywa Raków Częstochowa. Lada moment Marek Papszun zyska ciekawego zawodnika do swojego zespołu.

Jak informują rumuńskie media Raków Częstochowa ma pobić swój rekord transferowy. Mowa o kwocie 700 tysięcy euro razem z bonusami za konkretne osiągnięcia. Dodatkowo Dinamo Bukareszt dostanie 15% wartości kolejnego transferu. Rumuński dziennikarz Emanuel Rosu potwierdził, że stołeczny klub zgodził się na ostateczną ofertę z Polski i to w zasadzie zamyka transfer.

Według doniesień medialnych, m.in. Szymona Janczyka z Weszło, Deian Sorescu jest już dogadany z częstochowskim klubem. Jego pensja ma wynieść około 20 tysięcy euro pod Jasną Górą. Kogo zatem dostaje Raków? 24-letniego zawodnika, który jest dość uniwersalny. Może grać jako skrzydłowy, wahadłowy, a nawet w środku pola. Jesienią w barwach Dinama strzelił 8 goli i grał niemal wszystko od deski do deski. Dodatkowo jest w kręgu zainteresowań selekcjonera Rumunii. Zadebiutował w czerwcu ubiegłego roku i już uzbierał pięć występów dla kadry.