Marcin Brosz trenerem kadry U19

19.01.2022

W maju ubiegłego roku Marcin Brosz zakończył swoją pięcioletnią przygodę z Górnikiem Zabrze. Po kilku miesiącach przerwy, wraca na trenerską ławkę. Obejmie kadrę rocznika 2004, która jesienią jako reprezentacja U19, wystartuje w eliminacjach do Euro 2023. 

Marcin Brosz pracę rozpoczyna od zaraz. Pierwsze zgrupowanie zaliczy jeszcze w tym sezonie. W marcu jego reprezentacja spotka się ze Szwajcarią. Wówczas będzie czas na pierwszy przegląd kadr, a także na wstępną selekcje. Głównym punktem będą eliminacje Euro 2023. Jesienią Polacy zmierzą się w trudnej grupie z Włochami, Bośnią oraz Estonią. To pierwszy – i oby nie ostatni – etap kwalifikacji na turniej.

PZPN jednocześnie podjął decyzje o obsadzie trenerskiej innej młodzieżowej kadry. Marcin Włodarski pracujący dotychczas jako skaut makroregionalny w związku, obejmie oficjalnie reprezentacje U16. Oficjalnie, gdyż obowiązki pierwszego trenera w roczniku 2006 pełnił już od jesieni, gdy prowadził kadrę w dwóch meczach towarzyskich ze Słowenią. Za półtora miesiąca jego drużyna rozegra turniej UEFA Development w Izraelu.