PZPN wydał komunikat w sprawie wyboru nowego selekcjonera

19.01.2022

Wiele wskazywało na to, iż 19 stycznia 2022 roku poznamy nazwisko nowego trenera reprezentacji Polski. Na ten dzień zaplanowano bowiem posiedzenie Zarządu PZPN. Wybór selekcjonera nadal nie jest dokonany. Związek postanowił opublikować specjalny komunikat.

Gdy z kadrą pożegnał się Paulo Sousa, pierwszym konkretnym terminem, w kontekście ogłoszenia jego następcy był 19 stycznia, gdyż na ten dzień zaplanowano posiedzenie Zarządu PZPN. Ważne spotkanie związku odbyło się zgodnie z planem, ale nazwisko nowego selekcjonera nadal jest nieznane.

PZPN z komunikatem w sprawie nowego selekcjonera

Za pośrednictwem swoich mediów PZPN postanowił z kolei wydać oficjalny komunikat – Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że podczas posiedzenia Zarządu 19 stycznia 2022 roku, Prezes Cezary Kulesza przedstawił aktualną sytuację związaną z wyborem selekcjonera reprezentacji Polski. Prezes poinformował Członków Zarządu, że trwają negocjacje z kandydatami na trenera. Przez wzgląd na ich pomyślny przebieg oraz spokój niezbędny dla najlepszej decyzji, PZPN nie będzie udzielał więcej informacji w tym temacie do czasu jej podjęcia.

Decyzja nadal nie zapadła. Choć murowanym faworytem od dawna wydawał się Adam Nawałka, to według ostatnich doniesień „Przeglądu Sportowego”, były selekcjoner kadry nie jest traktowany jako najważniejszy kandydat, gdyż warunki kontraktu 64-latkiem rzekomo zostały ustalone, ale sam Cezary Kulesza chce porozmawiać jeszcze z innymi trenerami.