Najlepszy trener na świecie

21.01.2022
Ostatnia aktualizacja 28 stycznia, 2022 o 20:03

Wiele osób wybiera najlepszych trenerów na bazie sukcesów. Dobra droga, ale nie pełna. W końcu trenerzy to także nauczyciele futbolu. Można więc podzielić to na znacznie więcej kategorii. Poza tym trenerzy są oceniani przez pryzmat stylu. Jeden goli drużyny Pepa Guardioli, inny Jose Mourinho. Obaj szkoleniowcy zrobili mnóstwo dla futbolu, ale kompletnie odmiennym sposobem gry.

Najlepszy trener na swiecie wg. France Football

Prestiżowy magazyn France Football wybrał swoją listę najlepszych szkoleniowców w historii piłki nożnej. W czołowej dziesiątce znalazły się dwa nazwiska, które mają jeszcze szansę na awans w hierarchii. Mowa o aktualnie pracujących szkoleniowcach, którzy są na najlepszej drodze, w kierunku mistrzostw w dwóch najsilniejszych ligach w Europie. To Pep Guardiola z Manchesteru City oraz Carlo Ancelotti z Realu Madryt. Ten ostatni to świeżo upieczony zdobywca Superpucharu Hiszpanii.

TOP10 listy wszechczasów France Football

 1. Rinus Michels
 2. Alex Ferguson
 3. Arrigo Sacchi
 4. Johan Cruyff
 5. Pep Guardiola
 6. Walerij Łobankowski
 7. Helenio Herrera
 8. Carlo Ancelotti
 9. Ernst Happel
 10. Bill Shankly

Najlepszy trener na świecie wg Fifa

Podczas styczniowej gali FIFA, dokonano wyboru najlepszego szkoleniowca za rok 2021. Wśród nominowanych było siedmiu trenerów. Wygrał Thomas Tuchel, który poprowadził Chelsea do zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Na drugim miejscu był Roberto Mancini ze złotym medalem za Euro z kadrą Włoch. Podium uzupełnił Pep Guardiola za kolejne mistrzostwo Anglii i finał LM. Poza nimi było jeszcze czterech innych szkoleniowców. Wśród nich oczywiście ci, którzy wygrywali największe rozgrywki w minionym roku.

Nominowani trenerzy przez FIFA za 2021 rok: 

Antonio Conte (Inter i Tottenham)

Hansi Flick (Bayern i reprezentacja Niemiec)

Lionel Sebastián Scaloni (reprezentacja Argentyny)

Diego Simeone (Atlético Madryt)

Thomas Tuchel (Chelsea)

Najlepszy trener na świecie wg. Futbolnews

Niedawno pisaliśmy, kto jest najlepszym piłkarzem świata. Czas teraz na nasz ranking trenerów. Wybieraliśmy spośród tych aktualnie pracujących. Łatwo nie było, w końcu każdy może cenić coś innego.

 1. Pep Guardiola
 2. Thomas Tuchel
 3. Juergen Klopp
 4. Antonio Conte
 5. Hansi Flick
 6. Diego Simeone
 7. Julian Nagelsmann
 8. Carlo Ancelotti
 9. Simone Inzaghi
 10. Gian Piero Gasperini