Polacy w Serie A. Rozliczamy rodaków #78

24.01.2022

Za nami ostatnia styczniowa kolejka Serie A, która dodatkowo poprzedza dwutygodniową przerwę od spotkań włoskiej ekstraklasy. Jak tym razem zaprezentowali się polscy zawodnicy? Czy możemy wyróżnić naszych przedstawicieli? Zapraszamy na podsumowanie.

W ostatniej odsłonie cyklu dobrą ocenę otrzymał Szymon Żurkowski, który strzelił gola w starciu z Venezią. O postawie reszty zawodników można przeczytać pod poniższym linkiem.

Polacy w Serie A. Rozliczamy rodaków #77

Łukasz Skorupski – Bologna

Kolejną ligową porażkę zanotowali gracze Bologny. Tym razem przegrali wyjazdowy mecz z Veroną 1:2. Między słupkami klubu z Bolonii pojawił się Łukasz Skorupski, który oczywiście rozegrał cały mecz. Polak dwukrotnie wyciągał piłkę z siatki. 30-latek mógł zdecydowanie lepiej zachować się przy pierwszej bramce.

Trzeba jednak pochwalić Skorupskiego za dwie dobre parady po strzałach Simeone. Łącznie reprezentant Polski zanotował cztery interwencje.

Rozegrane minuty: 90/90
Nasza ocena: 6

Aleksander Buksa – Genoa

Po wejściu na końcówkę starcia z Fiorentiną, tym razem Aleksander Buksa nie otrzymał szansy i spędził cały mecz na ławce rezerwowych. Genoa rywalizowała na własnym obiekcie z Udinese i podzieliła się punktami. Nadal pozostaje pytanie, czy wypożyczenie w zimowym oknie nie byłoby dobrym ruchem dla 19-latka.

Rozegrane minuty: 0/90
Nasza ocena: brak

Piotr Zieliński – Napoli

Kolejny dobry występ w barwach Napoli zaliczył Piotr Zieliński. Co prawda reprezentant Polski nie trafił do siatki i nie zanotował asysty, ale był bardzo aktywny, zaliczając 4 kluczowe podania, posyłając 2 celne i 1 niecelny strzał, a także wygrywając 2 z 4 stoczonych pojedynków. Napoli pokonało Salernitanę aż 4:1.

Nasza ocena: 7

Paweł Jaroszyński – Salernitana

Jeszcze w pierwszej połowie rywalizacji z Napoli na murawie zameldował się Paweł Jaroszyński. Defensor stanął przed trudnym wyzwaniem. Ostatecznie, 27-latek zaliczył 4 wybicia, 3 wślizgi, 1 drybling, a także wygrał 9 z 15 stoczonych pojedynków.

Rozegrane minuty: 55/90

Nicola Zalewski – Roma

Kolejny ligowy mecz na ławce rezerwowych spędził Nicola Zalewski. Roma rywalizowała na wyjeździe z Empoli i wygrała z beniaminkiem Serie A 4:2. Sytuacja 20-latka jest nieciekawa. Zalewski zaliczył raptem 3 ligowe występy, a ostatni z nich miał miejsce 7 listopada podczas meczu z Venezią.

Wojciech Szczęsny – Juventus

Ponownie czyste konto do swojego dorobku dopisał Wojciech Szczęsny. Juventus rywalizował na wyjeździe z Milanem i bezbramkowo zremisował. Reprezentant Polski był jednym z lepszych zawodników „Starej Damy”, notując w trakcie spotkania cztery interwencje.

Nasza ocena: 7,5

Bartłomiej Drągowski – Fiorentina

Cały czas na powrót między słupki Fiorentiny na mecze Serie A czeka Bartłomiej Drągowski. 24-latek najprawdopodobniej musi uzbroić się w cierpliwość, gdyż Terracciano nie zamierza oddać miejsca. 31-latek pomógł swojej drużynie w zdobyciu jednego punktu, broniąc jedenastkę wykonywaną przez Joao Pedro.

Fiorentina zremisowała na wyjeździe z Cagliari 1:1.

Krzysztof Piątek – Fiorentina

W związku z nieobecnością Vlahovicia, Krzysztof Piątek rozpoczął mecz z Cagliari od pierwszej minuty. Polskiemu napastnikowi nie udało się trafić do siatki, ale w niektórych statystykach, występ Piątka wypada bardzo solidnie. Wystarczy powiedzieć, że 26-latek zaliczył 3 kluczowe podania, stwarzając 2 okazje, a także wygrał 6 z 9 stoczonych pojedynków.

Rozegrane minuty: 67/90
Nasza ocena: 6,5

Bartosz Bereszyński – Sampdoria

Czwartą ligową porażkę z rzędu zanotowali gracze Sampdorii. Tym razem w wyjazdowej rywalizacji ze Spezią, która zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 1:0. Bereszyński spędził na murawie 90 minut, wykonując 1 wybicie, 1 wślizg, blokując 1 strzał, a także wygrywając 6 z 8 stoczonych pojedynków.

Dodatkowo Bereszyński posłał jedno celne dośrodkowanie na dwie próby, oraz pięć celnych długich piłek na dziewięć prób.

Karol Linetty – Torino

Do kadry meczowej wrócił Karol Linetty. Problem w tym, że 26-latek ponownie nie rozegrał nawet minuty. Torino zremisowało na własnym obiekcie z Sassuolo 1:1. Dla Linettego są to trudne tygodnie. Wystarczy powiedzieć, że po raz ostatni reprezentant Polski zagrał w meczu Serie A 22 listopada 2021 roku.

Arkadiusz Reca – Spezia

Imponująco wyglądają ostatnie wyniki Spezii. Mowa bowiem o trzech zwycięstwach z rzędu. Tym razem zespół Arkadiusza Recy i Jakuba Kiwiora wygrał domowe starcie z Sampdorią 1:0. Reca rozegrał cały mecz.

26-latek zanotował przeciętny występ. W oczy rzuca się przede wszystkim bardzo słaba statystyka pojedynków. Zaledwie 1 wygrane starcie na 12 stoczonych. Poza tym, Reca wykonał 1 wybicie, 3 przechwyty oraz zablokował 1 strzał.

Jakub Kiwior – Spezia

Bardzo solidny występ w wygranym 1:0 starciu z Sampdorią zanotował Jakub Kiwior, który wykonał 2 wybicia, 2 przechwyty, 2 wślizgi, a także wygrał 5 z 9 stoczonych pojedynków, zaliczył 1 celny oraz 1 niecelny strzał.

Sebastian Walukiewicz – Cagliari

Nadal czekamy na powrót Walukiewicza. Gracze Cagliari zremisowali domowe starcie z Fiorentiną 1:1.

Szymon Żurkowski – Empoli

Szalony mecz rozegrali gracze Empoli oraz Romy. Podopieczni Jose Mourinho prowadzili do przerwy aż 4:0. Beniaminek Serie A zdołał nieco się podnieść, kończąc rywalizację porażką 2:4. Całe spotkanie rozegrał Szymon Żurkowski, który zaliczył dość przeciętny występ. Mowa o 2 kluczowych podaniach, zaledwie 4 wygranych pojedynkach z 11 stoczonych, a także 2 przechwytach i 1 wślizgu.

Paweł Dawidowicz – Verona

Drugie zwycięstwo z rzędu zanotowali gracze Verony. Tym razem na własnym obiekcie z Bologną. Paweł Dawidowicz oczywiście nie znalazł się w kadrze meczowej z powodu poważnej kontuzji.