Christian Eriksen wraca do gry! Piłkarz zaakceptował ofertę klubu Premier League

24.01.2022

Wszystko wskazuje na to, że Christiana Eriksena niebawem ponownie zobaczymy na boisku. Po tym jak Duńczyk zmuszony był odejść z Interu, zainteresowanie usługami 29-latka wykazało angielskie Brentford. Jak informują angielskie media, do dopełnienia pozostały już tylko formalności. 

Eriksen miałby związać się z beniaminkiem Premier League półrocznym kontraktem z opcją przedłużenia na kolejny rok. Brytyjskie „The Athletic” informuje, że piłkarz musi przed złożeniem podpisu przejść serię badań medycznych.

Powrót do Premier League

Przypomnijmy, że Duńczyk ma za sobą półroczny rozbrat z piłką nożną, po tym jak w trakcie meczu Euro 2020 osunął się na murawę w skutek zatrzymania akcji serca. Podczas pobytu w szpitalu w Kopenhadze Eriksenowi wszczepiono rozrusznik serca. Pojawiła się wówczas spora szansa, że Duńczyk ponownie zagra profesjonalnie w piłkę. Ze względu na obowiązujące w Serie A zasady powrót do Interu okazał się jednak nie możliwy.

Piłkarz pracował nad powrotem do futbolu trenując z duńskim Odense. Teraz 29-latka możemy niebawem ponownie zobaczyć na boiskach Premier League. W przeszłości duński pomocnik był bowiem piłkarzem Tottenhamu.