Ogromny pech Mateusza Bogusza! Polak nie zagra do końca sezonu

24.01.2022

Reprezentującego barwy hiszpańskiej Ibizy Mateusza Bogusza czeka długa przerwa. Polak zerwał więzadło w kolanie i 20-latka nie zobaczymy na boisku już do końca sezonu. 

Mateusz Bogusz może mówić o sporym pechu. Na początku obecnego sezonu polski pomocnik został wypożyczony z Leeds do UD Ibiza i z marszu zdołał wywalczyć sobie miejsce w podstawowym składzie klubu z Segunda Division.

Były piłkarz Ruchu Chorzów zdołał ponadto już czterokrotnie wpisać się w obecnej kampanii na listę strzelców, a do goli dołożył jeszcze siedem asyst. W obecnym sezonie nie poprawi już jednak swoich liczb, gdyż 20-latek nabawił się kontuzji, która wyeliminuje go z gry na kilka miesięcy.

Bogusz przejdzie operację

Jak informuje dziennikarz WP Sportowe Fakty Piotr Koźmiński, Mateusz Bogusz przejdzie w najbliższych dniach operację. Przypomnijmy, że polski pomocnik przebywa w UD Ibiza na zasadzie wypożyczenia, a hiszpański klub nie posiada opcji pierwokupu.

20-latka nie zobaczymy już więc najprawdopodobniej w barwach drużyny z Segunda Division. Sezon, który miał być dla Bogusza przełomowy niestety zakończy się dla Polaka o wiele wcześniej niż planował.