Arkadiusz Milik trafi do Fiorentiny?

25.01.2022

Gianluca Di Marzio, jeden z najbardziej znanych włoskich dziennikarzy, poinformował o tym, że Arkadiusz Milik może niebawem wrócić do Serie A. Jego nowym pracodawcą mogłaby być Fiorentina, z której prawdopodobnie odejdzie Dusan Vlahović.

Odejście z Fiorentiny Dusana Vlahovicia jest coraz bardziej realne. Klub zatem rozgląda się za zastępstwem dla swojej obecnej gwiazdy. Według Di Marzio jednym z dwóch kandydatów, którymi zainteresowana byłaby Viola, jest Arkadiusz Milik. Polski snajper nie ma za sobą udanych tygodni w barwach Olympique Marsylia.

Słaby okres Milika

Sam Milik ostatnimi czasy nie grzeszy skutecznością w barwach OM. W tym sezonie Ligue 1 Polak zatrzymał się raptem na jednym trafieniu. Do tego dorzucił cztery gole w Lidze Europy oraz tyle samo na poziomie Coupa de France.

Napastnik po ostatnim meczu z Lens udzielił wywiadu stacji CANAL+. Milik przyznał, że czasami na boisku czuje się niekomfortowo z uwagi na mało sytuacji strzeleckich. – Patrzę na zegar, widzę, że gramy 20 minut, a ja dostałem tylko dwa podania i to z przeciwnikiem na plecach. To zmniejsza moją pewność siebie. Razem z trenerem szukamy rozwiązań – wyznał 27-latek.