Filar obrony odejdzie z Bayernu. Bawarczycy szukają zastępcy w Londynie

26.01.2022

Bayern Monachium od dłuższego czasu negocjuje przedłużenia kontraktów ze swoimi najważniejszymi zawodnikami. Jednym z nich był Niklas Suele. Był, gdyż dzisiaj poznaliśmy finał tych rozmów. Środkowy obrońca wypełni umowę i 1 lipca stanie się wolnym zawodnikiem.

Obrońca bawarskiego klubu w tym sezonie opuścił zaledwie cztery spotkania. Dwa przez koronawirusa, jedno przez kłopoty z plecami. Raz dostał wolne od Juliana Nagelsmanna. Poza tym można powiedzieć o nim jako filarze defensywy zespołu z Allianz Arena. Już teraz wiadomo, że Bayern Monachium musi znaleźć zastępstwo. Niklas Suele odrzucił wszystkie oferty klubu i latem może odejść za darmo. To kolejny, po Davidzie Alabie, podstawowy zawodnik, którego Bayern traci za darmo.

Poszukiwania w Chelsea

Według niemieckich mediów jest spora szansa na to, że do Bayernu trafi jeden z obrońców Chelsea. Wśród kandydatów jest Antonio Rudiger lub Andreas Christensen. Niemiecki klub ma cenić bardziej Duńczyka, ze względu na jego walory w wyprowadzeniu piłki. W obu przypadkach Bayern nie musiałby płacić kwoty transferowej londyńczykom. Jednemu i drugiemu kończy się kontrakt w czerwcu tego roku.