W poniedziałek poznamy nazwisko nowego selekcjonera. Cezary Kulesza podjął już decyzję

29.01.2022

Telenowela związana z wyborem nowego selekcjonera reprezentacji Polski w poniedziałek znajdzie swój finałowy epizod. Procedura wyboru już się zakończyła. O swojej decyzji Cerazy Kulesza poinformuje na konferencji prasowej. 

Do niedawna głównym kandydatem do objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski był Andrij Szewczenko. Okazało się jednak, że Ukrainiec nie porozumiał się z władzami Genui w kwestiach finansowych i odrzucił ofertę PZPN. Jak informowały media, w grze pozostało wówczas jeszcze trzech polskich szkoleniowców.

Kulesza już zdecydował

– Dokonałem wyboru, z którego jestem zadowolony i uważam za najlepszy z możliwych – poinformował w sobotę Cezary Kulesza. W rozmowie z Onetem zapowiedział również, że nazwisko selekcjonera zostanie ogłoszone na poniedziałkowej konferencji prasowej. – Nowy selekcjoner ma odpowiednie predyspozycje i doświadczenie, by pełnić tę funkcję, a swoją dotychczasową pracą udowodnił, że zasłużył na taką szansę. Ma moje zaufanie i wsparcie. Zaczynamy akcję „Rosja” – dodał.

Prezes PZPN odniósł się również do tego, dlaczego procedura wyboru nowego selekcjonera trwała aż miesiąc. – Przed podjęciem decyzji trzeba było dokładnie przeanalizować wiele kwestii, poznać plan kandydatów na prowadzenie kadry. Wiem, że za niecałe dwa miesiące czekają nas baraże, natomiast jako prezes PZPN-u musiałem zachować zimną krew – skomentował.