Czesław Michniewicz zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski?!

29.01.2022

Wydaje się, że jesteśmy właśnie świadkami ostatniego zwrotu akcji w procesie wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Wszystko wskazuje na to, że pomimo wcześniejszych doniesień następcą Paulo Sousy zostanie Czesław Michniewicz. 

Jeszcze kilka dni temu wszyscy byliśmy przekonani, że nowym selekcjonerem reprezentacji Polski zostanie Andrij Szewczenko. Okazało się jednak, że ukraiński szkoleniowiec nie zdołał porozumieć się z władzami Genui jeśli chodzi o kwestie finansowe i zmuszony był odrzucić ofertę PZPN. Wówczas kandydatem numer jeden ponownie został Adam Nawałka, który już jakiś czas temu miał ustalić z Cezarym Kuleszą warunki współpracy.

Michniewicz nowym selekcjonerem

Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl poinformował jednak na Twitterze, że prezes PZPN nie zdecydował się na wybór Adama Nawałki. Wszystko wskazuje bowiem na to, że na poniedziałkowej konferencji prasowej jako nowy selekcjoner reprezentacji Polski zaprezentowany zostanie Czesław Michniewicz.

Były szkoleniowiec Legii od samego początku wymieniany był w gronie faworytów prezesa Kuleszy, jednak później jego pozycja miała znacznie osłabnąć. Wygląda jednak na to, że po perturbacjach związanych z Andrijem Szewczenką, prezes Kulesza postanowił jeszcze raz przyjrzeć się kandydaturze Michniewicza.

Nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski oficjalnie poznamy w poniedziałek o godzinie 13:30.