Mecze towarzyskie: Szkocja kolejną ofiarą rozpędzonej Portugalii?
13.10.2018
kurs 2.00
Mecze towarzyskie
Szkocja - Portugalia (Portugalia powyżej 1,5 gola)
+

W niedzielę Szkocja rozegra mecz towarzyski z Portugalią. Około 45 minut po jego zakończeniu na Stadionie Śląskim w Chorzowie na murawę wybiegną reprezentacje Polski i Włoch. Remis w tym drugim meczu znacznie przybliży zespół prowadzony przez Fernando Santosa do awansu do finałowej czwórki Ligi Narodów.

Zanim Portugalczycy zaczną nasłuchiwać relacji z Chorzowa muszą rozegrać mecz ze Szkocją. – Nie patrzymy czy to jest spotkanie o punkty, czy towarzyskie. Zawsze gramy o zwycięstwo – zapewnia Santos. Szkoleniowiec może tak mówić, bo ma grupę znakomitych piłkarzy. Brak kilku kluczowych piłkarzy, w tym Cristiano Ronaldo, nie wpływa na postawę zespołu. Można nawet zaryzykować, że bez zawodnika Juventusu piłkarze mają więcej luzu, przez co spisują się lepiej. Przykładem mogą być nie tylko starcia z Włochami i Polską w Lidze Narodów, ale również finał mistrzostw Europy we Francji.

Santos nie ukrywa, że jest zadowolony z postawy drużyny w rozgrywkach Ligi Narodów. – Ta grupa piłkarzy rośnie z każdym meczem. I to w pojedynkach o stawkę, o punkty, które są zupełnie inne niż towarzyskie. Mamy teraz dziesięciu, a może i dwudziestu zawodników, którzy pukają do reprezentacji, do składu – podkreśla.

Niedzielny rywal Portugalii w tym roku spisuję się słabiutko. Szkoci w rozgrywkach Ligi Narodów pokonali u siebie Albanię 2:0 i przegrali na wyjeździe 1:2 z Izraelem. W tym drugim spotkaniu pomogli gospodarzom zgarnąć trzy punkty. Prowadzili 1:0 po rzucie karnym, ale w drugiej połowie wyczyniali w defensywie cuda. Wynik ustalił samobójczym uderzeniem Kieran Tierney, a  wcześniej z boiska wyleciał John Souttar.

Szkocja w tym roku wygrała jeszcze jedno spotkanie, tym razem kontrolne. Ograła 1:0 Węgry. Pozostałe starcia przegrała: 0:1 z Kostaryką, 0:2 z Peru, 0:1 z Meksykiem i 0:4 z Belgią. Nie sądzimy, aby byli w stanie nawiązać równorzędną walkę z będącymi na fali mistrzami Europy. Totolotek na Portugalię wystawił kurs 1.85, a na gospodarzy 4.05. Stawka na remis wynosi 3.20. Według nas goście powinni wygrać, ale my postawimy nieco inaczej. Nasz typ: Portugalia powyżej 1,5 gola za 2.00. Początek meczu o godzinie 18.00.

500PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO