Łukasz Stupka odchodzi z Widzewa Łódź

14.02.2022

W poniedziałek rano niespodziewanie poinformowano o odejściu dyrektora sportowego z Widzewa Łódź. Z klubem rozstał się Łukasz Stupka, który pracował przy Piłsudskiego od czerwca ubiegłego roku.

Łukasz Stupka w przeszłości pracował w takich klubach jak Wisła Kraków, Górnik Łęczna czy Bruk-Bet Termalica. Latem ubiegłego roku dołączył do Widzewa Łódź, a jego zadaniem było odpowiednie skonstruowanie drużyny do walki o awans na poziom PKO Ekstraklasy.

Niespodziewane odejście

Dość nieoczekiwanie w poniedziałek rano Widzew za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformował, że Stupka odchodzi z klubu. –  Chciałbym podziękować Łukaszowi za dotychczasową pracę na rzecz Klubu, w szczególności tę wykonaną latem, kiedy po zmianach właścicielskich obaj dołączyliśmy do Widzewa – stwierdził oficjalnie Mateusz Dróżdż, prezes Widzewa.

Jak czytamy dalej w komunikacie – Zmiany związane są m.in. z przyjętą właśnie nową strategią rozwoju pionu sportowego, zakładającą rozwój nie tylko w obszarze samego sportu, ale także technologii, statystyk i analiz.

Jednocześnie Widzew poinformował, że do końca czerwca 2022 roku poznamy nazwisko nowego dyrektora sportowego.