Kara zniesiona: ŁKS ponownie może rejestrować piłkarzy!

22.02.2022

Niecały tydzień pozostał do końca okienka transferowego w Polsce. Czasu niewiele, ale dla niektórych to w zasadzie… początek możliwości kupowania zawodników w lutym. ŁKS Łódź odzyskał taką szansę, gdyż FIFA zdjęła „zakaz transferowy” z klubu!

Wszystko to efekt braku uregulowania pensji za ostatnie dwa sezony. Głównie dotyczyło serbskiego piłkarza Dragoljuba Srnicia, ale – po części – także innych. – ŁKS dostał także zakaz transferowy do końca obecnego sezonu. Chodzi o transfery definitywne, ale także płatne wypożyczenia oraz te z opcją wykupu po sezonie. Nawet w przypadku wolnych transferów łodzianie będą ograniczeni limitem wydatków dla nowych piłkarzy. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności – tak pisaliśmy niecały miesiąc temu. Teraz to już nieaktualne!

Na początku roku FIFA nałożyła na ŁKS zakaz rejestracji nowych piłkarzy (ze względu na zaległości finansowe wobec byłych zawodników), ale nasz klub uregulował już wszystkie zobowiązania, więc tzw. „zakaz transferowy” został z ŁKS-u zdjęty – czytamy na stronie łódzkiego klubu.

Dzięki temu ŁKS będzie mógł dokonać transferu jeszcze przed końcem okienka. Zimą jeszcze nie pozyskał ani jednego piłkarza, a z klubu odeszli Mikkel Rygaard oraz Jan Sobociński. Przypomnijmy, że już w najbliższy weekend I liga wraca do gry. Rundę wiosenną łodzianie rozpoczną wyjazdowym meczem z GKS-em Jastrzębie. Po jesieni ŁKS zajmuje dopiero 9. miejsce, ale ma jedno spotkanie zaległe i zaledwie punkt straty do strefy barażowej. Celem jest oczywiście powrót do Ekstraklasy.