Liga Konferencji Europy: Wylosowano pary 1/8 finału

25.02.2022

Chwilę po losowaniu par 1/8 finału Ligi Europy, przyszedł czas na pary tej samej rundy innych europejskich rozgrywek. Liga Konferencji Europy debiutuje na arenie międzynarodowej, a w niej pozostało już tylko 16 klubów. Dzisiaj wszyscy poznali swoich oponentów.

Najciekawiej zapowiada się starcie angielsko-francuskie. Leicester zagra ze Rennes. Poza tym nudy być nie powinno w meczach Vittesse Arnhem z Romą czy Olympique Marsylia z Basel. W tym ostatnim dwumeczu liczymy na dobrą postawę i kolejne gole Arkadiusza Milika.

Poza tym sporo także klubów z krajów, które niezbyt często meldują się w tej fazie rozgrywek, bez względu na prestiż rozgrywek. Mowa o Partizanie Belgrad, Slavii Praga, a przede wszystkim norweskim Bodo/Glimt. Jeszcze kilka miesięcy temu Legia Warszawa przekreśliła ich szansę na Ligę Mistrzów. Teraz Norwedzy mają za sobą pokonanie Romy w grupie 6:1, wyeliminowanie Celtiku. Czy kolejną ofiarą będzie AZ Alkmaar? Całkiem możliwe!

Mecze tej fazy rozgrywek odbędą się w dniach 10 i 17 marca. Zwycięzcy trafią do 1/4. Finał rozgrywek odbędzie się w Tiranie.