Jacek Magiera zwolniony ze Śląska Wrocław
08.03.2022

Poniedziałkowa porażka z Legią Warszawa przelała czarę goryczy. Spekulacje, które pojawiały się jeszcze przed południem potwierdziła oficjalna strona Śląska Wrocław. Jacek Magiera odchodzi z klubu. 

Śląsk Wrocław fatalnie rozpoczął rundę wiosenną i w tym roku nie wygrał jeszcze ani jednego meczu w PKO BP Ekstraklasie. Od dłuższego czasu wydawało się, że w klubie wszystkim zaczynają powoli puszczać nerwy. Wczorajsza porażka z Legią Warszawa przeważyła i prezes klubu Piotr Wiśniewski poinformował o zakończeniu współpracy z trenerem Jackiem Magierą.

“Trudna decyzja”

– To była dla nas bardzo trudna decyzja, ponieważ wierzyliśmy w projekt trenera Jacka Magiery i wspólnie chcieliśmy realizować długoterminowy plan rozwoju – cytuje wypowiedź Piotra Wiśniewskiego oficjalna strona Śląska Wrocław. – Nasza współpraca opierała się na solidnych fundamentach, począwszy od utworzenia największego w historii klubu sztabu szkoleniowego, przez inwestycję w przebudowę obecnego zaplecza treningowego czy dokonywane wspólnie z pionem sportowym transfery. Potwierdzeniem właściwego kierunku, który razem obraliśmy, były pierwsze od lat występy WKS-u na arenie międzynarodowej. Dziś z dużym smutkiem informujemy, że zakończyła się nasza wspólna droga – dodaje prezes Śląska.

Jacek Magiera pracował w Śląsku przez prawie rok. Pod jego wodzą Śląsk odniósł 13 zwycięstw, 13 razy remisował i 13 razy schodził z boiska pokonany. Wśród następców Magiery wymienia się między innymi Piotra Tworka, Michała Probierza czy Marcina Brosza. Do czasu ogłoszenia nowego sternika drużynę poprowadzi szkoleniowiec rezerw – Krzysztof Wołczek.

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO