Walerij Karpin ogłosi kadrę na zgrupowanie, pomimo że mecz z Polską się nie odbędzie

14.03.2022

Reprezentacja Rosji została wykluczona przez FIFA i UEFA, a co za tym idzie nie będzie mogła 24 marca zmierzyć się z reprezentacją Polski w finale baraży. Rosjanom to jednak nie przeszkadza i zapowiedzieli, że selekcjoner rosyjskiej kadry Walerij Karpin niedługo ogłosi skład na nadchodzące zgrupowanie. 

Rosyjska agresja na terytorium Ukrainy zmusiła międzynarodową i europejską federacją piłkarską do podjęcia decyzji o wykluczeniu rosyjskich drużyn z międzynarodowych rozgrywek. Reprezentacja Rosji nie wystąpi więc w barażach o katarski mundial. Ponadto, większość krajowych związków zapowiedziała, że nie zamierza w najbliższym czasie rozgrywać spotkań z rosyjską kadrą. Pomimo tego selekcjoner Sbornej ogłosi niebawem kadrę na zbliżające się zgrupowanie. Problem w tym, że… reprezentacja Rosji nie ma z kim grać.

Walerij Karpin ogłosi powołania

– Ogłosimy skład na obóz treningowy – zapowiedział asystent trenera reprezentacji, Nikołaj Pisariew, którego cytuje agencja TASS. Rosyjska reprezentacja pojawi się więc na zgrupowaniu, choć najprawdopodobniej jego zwieńczeniem nie będzie starcie z reprezentacją innego kraju, gdyż trudno się spodziewać, by w obecnej sytuacji, którykolwiek związek wyraził chęć rywalizowania z kadrą Walerija Karpina.

Przypomnijmy, że 24 marca Sborna miała zmierzyć się z reprezentacją Polski w półfinale baraży. Ze względu na wykluczenie rosyjskiej kadry z mundialu, PZPN podjął decyzję, że w terminie, w którym Polska mierzyć się miała z Rosją, nasi reprezentanci polecą do Glasgow, gdzie zagrają towarzysko z reprezentacją Szkocji.