Kamil Grosicki wraca do reprezentacji! Znamy krajowe powołania do kadry

15.03.2022

Sporo się o tym mówiło, ale nie wszyscy wierzyli, że tak się stanie. A jednak! Kamil Grosicki wraca do reprezentacji Polski. Skrzydłowy Pogoni Szczecin został dzisiaj powołany przez Czesława Michniewicza na marcowe zgrupowanie kadry. Razem z nim trzech innych piłkarzy Ekstraklasy. Wśród nich będzie debiutant. 

Niemal rok minął od ostatnich minut doświadczonego gracza w reprezentacji Polski. Kamil Grosicki wszedł w końcówce meczu z Anglią z ławki i tyle go widziano. 31 marca upłynie dokładnie dwanaście miesięcy od tego wydarzenia. Teraz będzie miał szansę wrócić po powołaniu od Czesława Michniewicza. Jednak Kamil Grosicki to nie jedyny gracz Ekstraklasy, którego zobaczymy podczas marcowego zgrupowania.

Szansę dostali Bartosz Salamon i Mateusz Wieteska w linii obrony. Pierwszy z nich ma na swoim koncie 9 występów w pierwszej kadrze. Ostatni we wrześniu 2016 roku z Kazachstanem. 25-letni Wieteska po raz pierwszy zamelduje się na zgrupowaniu pierwszej reprezentacji. W tym przypadku można mówić jednak o dużym zaufaniu od trenera, który prowadził go w kadrze U21 oraz Legii Warszawa.

O ile tych powołań można było się spodziewać, o tyle szansy dla zawodnika Rakowa Częstochowa już nie. Patryk Kun to podstawowy zawodnik obecnego lidera Ekstraklasy, gdzie występuje w roli lewego wahadłowego.

Przypomnijmy, że reprezentacje Polski czekają dwa mecze w marcu. Najpierw towarzyskie spotkanie ze Szkocją w Glasgow, a potem finał baraży o mundial w Katarze w Chorzowie. Tam rywalem będzie zwycięzca spotkania Szwecja – Czechy.