Robert Lewandowski nie dokończył wtorkowego treningu!

15.03.2022

Wielkimi krokami zbliża się marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski. Teraz zdrowie zawodników jest na wagę złota. Przed chwilą z Monachium dobiegły informacje, które mogą mrozić krew w żyłach. Robert Lewandowski musiał zejść z dzisiejszego treningu z powodów zdrowotnych!

Jak informuje Florian Plattenberg ze Sky Sports, Robert Lewandowski opuścił boisko po jednym ze strzałów. Reprezentant Polski miał się poślizgnąć przy próbie uderzenia. Po chwilowej konsultacji z lekarzami pozostał na treningu. Jednak kolejny strzał oznaczał ponowny grymas bólu na twarzy Polaka. Wówczas niezadowolony zakończył zajęcia.

Póki co nie znamy szczegółów dotyczących zdrowia kapitana kadry. Być może Robert Lewandowski i medycy Bayernu uznali, że lepiej prewencyjnie zakończyć trening, niż ryzykować zdrowiem. Tym bardziej że RL9 lada moment ma bardzo ważny mecz w reprezentacji, a Bayern w kwietniu czekać będą mecze 1/4 finału Ligi Mistrzów.

Mamy zatem nadzieję, że to tylko profilaktyka, a nie poważna kontuzja reprezentanta Polski. Wówczas siła ognia na finałowy mecz barażowy o mundial w Katarze znacząco by spadła. Dobra forma pozostałych napastników z kadry cieszy, ale to nijak się ma jednak do formy i możliwości kapitana.