Zlatan Ibrahmović i piłkarz Ekstraklasy razem w drużynie. Szwecja i jej powołania na baraże

16.03.2022

Za osiem dni reprezentacja Polski rozegra towarzyski mecz w Glasgow. W tym samym czasie toczyć się będzie spotkanie Szwecja – Czechy. Wtedy poznamy naszego rywala w finale baraży o katarski mundial. Dzisiaj poznaliśmy powołania jednego z potencjalnych rywali biało-czerwonych.

Skandynawowie powołali 25. zawodników na marcowe zgrupowanie. Czy to będzie powołanie na jedno, czy dwa spotkania, dowiedzą się dopiero 24 marca. Teraz jednak widać, że w reprezentacji nie brakuje ciekawych nazwisk. Zresztą Szwecja to mieszanka zawodników o statusie gwiazdy z największych lig, z piłkarzami występującymi choćby w… Ekstraklasie. Niespodziewanie swoją szansę dostał Jesper Karlstrom. Pomocnik Lecha Poznań ma na swoim koncie jeden występ w kadrze. Mowa jednak o „krajowym” składzie, ze stycznia 2018 roku. Teraz mógłby zaliczyć pełnoprawny „debiut”.

Obok niego nie zabraknie gwiazd pokroju Zlatana Ibrahimovicia. Zawodnik Milanu ma już swoje lata, ale jego doświadczenie oraz charyzma mogą być kluczowe w barażach. Podobnie zresztą, jak inni znani Szwedzi. Mowa tutaj o Alexandrze Isaku z Realu Sociedad, Emilu Forsbergu z RB Lipsk czy Dejanie Kulusevskim z Tottenhamu. Są także dwa nazwiska z Manchesteru United. Jest oczywiście Victor Lindeloof, ale także debiutant Anthony Elanga. Niespełna 20-latek do tej pory grał w reprezentacji U21.