Liga Europy: Barcelona ze szczęśliwym losowaniem. Znamy pary 1/4 finału
18.03.2022

Wczoraj poznaliśmy komplet ćwierćfinalistów, dzisiaj znamy już pary. Liga Europy wchodzi w najważniejsze fazy. UEFA rozlosowała 1/4 finału, a także potencjalne półfinałowe pary. Ośmiu uczestników poznało zatem swoje ścieżki do końca rozgrywek w sezonie 2021/22.

W minionej rundzie z rywalizacji odpadły dwa klub z Sewilli, które zaprzepaściły szansę na finał w swoim mieście. Dodatkowo Sevilla mogła zagrać na swoim stadionie. Tylko Barcelona z hiszpańskich klubów trafiła do 1/4 finału. Poza tym są w niej ekipy z Anglii, Portugalii, Włoch, Szkocji i Francji. Jedynie Niemcy wprowadzili dwie ekipy do tej fazy.

Hitem tej fazy wydaje się być pierwsza wylosowana para. W niej Atalanta zagra z kolejnym niemieckim klubem. Faworyt rozgrywek również pojedzie do naszych zachodnich sąsiadów. We Frankfurcie łatwo mieć nie będzie, ale Xavi i spółka uniknęli najtrudniejszych rywali w tej fazie rozgrywek.

RB Lipsk – Atalanta
Eintracht Frankfurt – Barcelona
West Ham – Olympique Lyon
Braga – Glasgow Rangers

Poznaliśmy także potencjalne pary półfinałowe. W nich znacznie łatwiejszą drogę powinien mieć duet z meczu RB Lipsk – Atalanta. W drugim możliwy jest wyjazd Barcelony do Londynu.

RB Lipsk/Atalanta – Braga/Glasgow Rangers
West Ham/Olympique Lyon – Eintracht Frankfurt/Barcelona

Przypomnijmy, że mecze 1/4 finału odbędą się na początku kwietnia. Pierwsze spotkania siódmego, zaś rewanże tydzień później. Z kolei półfinały zagrają 28 kwietnia, a także 5 maja. Decydujące spotkanie o trofeum odbędzie się 18 maja w Sewilli na Ramon Sanchez Pizjuan.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO