Sebastian Szymański w LaLiga? To możliwe jeszcze przed 7 kwietnia!

22.03.2022

Wraz z końcem pierwszego tygodnia kwietnia, zamknie się nadzwyczajne okienko transferowe. Przeznaczone dla graczy z ligi rosyjskiej, by mieli możliwość opuszczenia kraju okupanta. Wśród korzystających może znaleźć się reprezentant Polski. Sebastian Szymański ma ponoć na stole ofertę z czołówki LaLiga!

Jak poinformował Super Express zainteresowanie Polakiem wyraża Real Sociedad. Czołowy klub hiszpański ma bowiem spory kłopot. W ubiegłym tygodniu więzadła krzyżowe zerwał największy gwiazdor zespołu Mikel Oyarzabal. Lewonożny piłkarz występuje na pozycji skrzydłowego lub „10”, a Sebastian Szymański mógłby stanowić idealne zastępstwo dla kontuzjowanego kolegi.

Jak informował ostatnio Mariusz Piekarski, agent zawodnika, za pośrednictwem portalu Meczyki.pl transfer Polaka to tylko kwestia czasu. Sebastian Szymański już ma zgodę Dynama Moskwa na odejście. Teraz najważniejszą kwestią jest ustalenie wszystkich szczegółów z potencjalnym kontrahentem. Jeśli negocjacje przebiegną szybko, wówczas jeszcze w tym sezonie polski piłkarz zmieni środowisko. Jest jednak możliwość, że jego transfer stanie się faktem dopiero latem.

Nie wiadomo jeszcze, ile Rosjanie będą żądać za swojego czołowego gracza. Jeszcze kilka miesięcy temu mówiło się o kwocie na poziomie nawet 15-20 milionów euro. W obecnej sytuacji jednak mogą nieco obniżyć swoje oczekiwania. To ułatwiłoby negocjacje pomiędzy obecnym a nowym pracodawcą Szymańskiego.