Louis van Gaal o FIFA: Im chodzi tylko o pieniądze i kontrakty reklamowe

22.03.2022

Louis van Gaal to jeden z tych trenerów, którzy mają wyraziste poglądy na wiele tematów. Tym razem holenderski trener wyraził swoje zdanie na temat mundialu w Katarze, a także FIFA. To były mocne i zdecydowane słowa selekcjonera reprezentacji Holandii.

Już o tym mówiłem Rozegranie mundialu w Katarze jest niedorzecznym pomysłem. FIFA coś opowiada o grze w kraju, gdzie jest chęć rozwoju futbolu. Gówno prawda! Im chodzi tylko o pieniądze i kontrakty reklamowe – powiedział Louis Van Gaal.

Ponadto Holender dodał dość retorycznie zapytał, dlaczego nie jest w żadnym z komitetów FIFA oraz UEFA. Dodał także, że od zawsze sprzeciwiał się obu organizacjom. Jednocześnie podkreślił, że jako selekcjoner Holandii może wypowiedzieć te słowa także w Katarze na miejscu. Jednak nie miał wątpliwości, że niczego to nie zmieni.

Przypomnijmy, że Holandia jesienią zapewniła sobie awans do katarskiego mundialu. Oranje wygrali grupę wyprzedzając Norwegów oraz Turcje. Teraz Louis van Gaal i spółka rozegrają dwa towarzyskie mecze podczas marcowego zgrupowania. Najpierw w sobotę z Danią, a we wtorek z Niemcami. Oba spotkanie odbędą się w Amsterdamie.