W Madrycie bez zmian. Eden Hazard idzie pod nóż…

25.03.2022

Eden Hazard i kłopoty zdrowotne? To chyba już nikogo nie dziwi. Pół żartem, pół serio można powiedzieć, że prędzej brak perypetii zdrowotnych byłby niespodzianką. Belga lada moment czekać będzie kolejna operacja. To w praktyce kończy jego sezon.

Eden Hazard przejdzie w najbliższych dniach operację usunięcia płytki do osteosyntezy w prawej kości strzałkowej – czytamy na stronie RealMadryt.pl cytującej oficjalny profil klubowy. Chodzi o płytkę, którą umieszczono Belgowi podczas operacji w Dallas. Obecnie powoduje dyskomfort u gracza Królewskich, a czasem nawet ból.

Przypomnijmy, że Eden Hazard w tym sezonie wystąpił łącznie w 22. meczach, w których strzelił jednego gola i zaliczył dwie asysty. Tyle że bilans minutowy wygląda znacznie gorzej. Mowa bowiem o 877 minutach spędzonych na boisku w tym sezonie. Czyli był krócej niż 10 pełnych meczów od początku rozgrywek… Warto pamiętać, że Belg ma jeszcze dwa lata kontraktu. Real Madryt jednak będzie chciał już latem pozbyć się zawodnika, który notorycznie pauzuje.