Jedziemy na mundial! Oceny Polaków za mecz ze Szwecją

29.03.2022

Reprezentacja Polski od ponad godziny jest oficjalnym uczestnikiem mundialu 2022 w Katarze. Po zwycięstwie w Chorzowie udało się przybić awans na najważniejszy turniej w tym roku. Czas jednak wystawić oceny za spotkanie w Chorzowie. Kto spisał się najlepiej?

Wojciech Szczęsny 7/10 – Wszyscy do tej pory narzekali, że nigdy nie pomógł w najważniejszych meczach. Teraz jednak pokazał, że w reprezentacji potrafi grać na najwyższym poziomie. To był ten gość, którego kojarzymy z Juventusu. Wysoka klasa Szczęsnego!

Matty Cash 5/10 – Tradycyjnie aktywny. Długo nie mógł wejść mecz, ale później już znacznie lepiej wyglądał. Zwłaszcza w ofensywie, w której tak bryluje w meczach Premier League.

Kamil Glik 7/10 – Po raz kolejny szef obrony. Może i nie gra w najmocniejszym klubie dzisiaj, ale w kadrze to zawodnik nieoceniony. Wydaje się, że Glik zakładając koszulkę z orzełkiem na piersi dostaje specjalnych sił. Wtedy potrafi wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Wielka klasa!

Jan Bednarek 6/10 – Pewny w swoich interwencjach, kilkukrotnie wyjaśniał groźne okazje ze strony rywala. Sam mógł dorzucić od siebie coś ekstra. Był bliski strzelenia gola, który pogrążyłby rywala.

Bartosz Bereszyński 6/10 – Nie jego pozycja, ale swoje zrobił. Oczywiście brak lewej nogi musiał ciążyć. To jednak nie zmienia faktu, że nie było problemu takiego, jak mieliśmy kilka dni wcześniej z Glasgow. Oczywiście nieco inna pozycja, inne zadania, a także sytuacja. Dał jednak radę!

Jacek Góralski 3/10 – Kolejna głupia żółta kartka, która mogła się skończyć czerwoną. Dajmy sobie spokój z zawodnikiem, którego wślizgi mogą błyskawicznie zakończyć marzenia o dobrym wyniku. Tak ograniczonych graczy nie potrzeba w reprezentacji Polski!

Krystian Bielik 5/10 – Tym razem rozpoczął w drugiej linii. To już inne granie, niż w roli środkowego obrońcy w trójce. Jednak swoje zrobił. Oczywiście stać „Bielona” na więcej, ale mamy nadzieję, że już za chwilę stanie się ważną postacią reprezentacji Polski.

Jakub Moder 5/10 – Tradycyjnie aktywny w linii pomocy. Wiele daje jego gra box-to-box. Taki pomocnik to skarb, bo może obstawić wiele miejsc w drugiej linii.

Sebastian Szymański 6/10 – Znowu dobry występ pomocnika Dynama Moskwa. Trudno zrozumieć, czym się kierował Paulo Sousa odstawiając od gry tego młodego ofensywnego pomocnika. Na szczęście wrócił do gry i jest już wzmocnieniem kadry.

Piotr Zieliński 6/10 – Dobił rywala na 2:0. To bardzo ważna bramka Zielka. Pół żartem, pół serio można dodać, że wywróżył sobie tego gola w audycji „Radio Polska Europa” na kanale Łączy nas Piłka

Robert Lewandowski 7/10 – Gol z rzutu karnego otworzył drogę w kierunku mundialu. Mógł strzelić także drugiego gola, ale jego uderzenie obronił golkiper gości. Jednak tego oczekujemy od kapitana kadry, by strzelał w najważniejszych momentach.

Rezerwowi

Grzegorz Krychowiak 6/10 – Wywalczył rzut karny już kilka minut po wejściu. W końcu jego występ w reprezentacji przełożył się na pozytywy, a nie tylko na negatywy. Dlatego dajemy plusa do oceny wyjściowej dla „Krychy”.

Adam Buksa bez oceny