Polacy w Serie A. Występy w reprezentacji!

30.03.2022

Za nami marcowa przerwa reprezentacyjna. Mamy co świętować. „Biało-Czerwoni” wygrali ze Szwecją i tym samym zameldowali się w gronie ekip, które wezmą udział w mundialu. Jak w decydującym starciu oraz towarzyskim spotkaniu ze Szkocją zaprezentowali się piłkarze występujący w Serie A? Czas na podsumowanie.

Łukasz Skorupski – Bologna

Łukasz Skorupski znalazł się w wyjściowym składzie na towarzyski mecz ze Szkocją. Golkiper Bologny zanotował bardzo solidny występ, kilkukrotnie ratując naszą ekipę przed utratą gola. Wystarczy powiedzieć, że w opinii wielu kibiców i ekspertów, Skorupski był najlepszym zawodnikiem „Biało-Czerwonych” w tym starciu.

Dobra postawa sprawiła, że rozpoczęto nawet dyskusje o obsadzie bramki w potyczce ze Szwecją. Ostatecznie między słupkami stanął Wojciech Szczęsny, czego z pewnością nie żałujemy. O tym jednak nieco później.

Rozegrane minuty: 90/180
Nasza ocena: 7

Piotr Zieliński – Napoli

Piotr Zieliński miał okazję wystąpić w dwóch meczach. Trudno napisać coś pozytywnego o rywalizacji ze Szkocją, gdzie nasi zawodnicy z pola nie zaprezentowali się z dobrej strony. W kontekście rywalizacji ze Szkocją, Piotr Zieliński rozgrywał słaby mecz aż do 72. minuty spotkania.

Wtedy bowiem Piotr Zieliński wykorzystał błąd jednego z obrońców, a następnie pewnym strzałem pokonał Olsena. W trakcie spotkania, pomocnik Napoli zaliczył 26 kontaktów z piłką, wygrał 1 z 2 stoczonych pojedynków, a także posłał 1 celną długą piłkę na 1 próbę oraz wykonał 1 niecelne dośrodkowanie. Statystyki potwierdzają, że poza bramką, Piotr Zieliński nie był specjalnie widoczny ma murawie. Najważniejszy jest jednak gol.

Rozegrane minuty: 158/180
Nasza ocena: 6,5

Wojciech Szczęsny – Juventus

Od kilku lat trwa dyskusja dotycząca obsady naszej bramki. W związku z tym, iż całkiem niedawno z kadrą pożegnał się Łukasz Fabiański, niekwestionowaną jedynką jest Wojciech Szczęsny. Golkiper Juventusu w końcu zaliczył świetny występ w bardzo ważnym spotkaniu. Szczęsny popisał się genialnymi interwencjami przy dwóch strzałach Forsberga.

Szczególnie ważna była obrona uderzenia z pierwszej połowy, gdy gracz Lipska miał okazję zdobyć bramkę na 1:0. Wojciech Szczęsny bez wątpienia zasługuje na bardzo wysoką notę.

Nasza ocena: 8,5

Bartłomiej Drągowski – Fiorentina

W żadnym z dwóch meczów nie wystąpił Bartłomiej Drągowski. Spotkanie ze Szkocją golkiper Fiorentiny spędził na ławce rezerwowych, natomiast rywalizację ze Szwecją obserwował z trybun.

Rozegrane minuty: 0/180
Nasza ocena: brak

Krzysztof Piątek – Fiorentina

Z jednym golem marcową przerwę reprezentacyjną kończy Krzysztof Piątek. Snajper Fiorentiny wywalczył rzut karny w starciu ze Szkocją i sam podszedł do jedenastki, umieszczając futbolówkę w siatce. Spotkanie towarzyskie kosztowało Piątka mnóstwo zdrowia. Występ 26-latka w rywalizacji ze Szwecją stał pod dużym znakiem zapytania.

Ostatecznie Krzysztof Piątek znalazł się w kadrze meczowej, ale nie wybiegł na murawę.

Rozegrane minuty: 64/180

Bartosz Bereszyński – Sampdoria

Konkretne zadanie od Czesława Michniewicza otrzymał Bartosz Bereszyński. Gracz Sampdorii w meczu ze Szwecją wystąpił bowiem na lewej obronie. Trzeba pamiętać, że taki scenariusz znamy z czasów Jerzego Brzęczka. 29-latek bardzo dobrze wywiązał się ze swojej roli.

Bereszyński zanotował 5 wybić, 1 przechwyt, wygrał wszystkie 3 stoczone pojedynki, a także zanotował 1 kluczowe podanie.

Arkadiusz Reca – Spezia

Od pierwszej minuty w towarzyskiej rywalizacji ze Szkocją zagrał Arkadiusz Reca. Gracz Spezii nie może mówić o dobrym występie. Reca miał mnóstwo problemów z wahadłowym Szkotów, Nathanem Pattersonem, który tylko w pierwszej połowie wykonał kilka celnych strzałów na bramkę.

Najbardziej rzucały się w oczy niebezpieczne straty Recy na własnej połowie. Przerwa dobrze posłużyła naszemu wahadłowemu, gdyż w drugiej części rywalizacji Arkadiusz nie popełniał już tak rażących błędów. Mimo wszystko, nie możemy dać chociażby średniej oceny za ten występ.

Nasza ocena: 2

Szymon Żurkowski – Empoli

Ogromną szansę od Czesława Michniewicza otrzymał Szymon Żurkowski. 24-latek zadebiutował w dorosłej kadrze, występując od pierwszej minuty w towarzyskim spotkaniu ze Szkocją. Z pewnością nie był to Szymon Żurkowski, którego pamiętamy z meczów w barwach Empoli. Mało widoczny, spore problemy z rywalizacją w środku pola. Być może był to stres. Tak czy inaczej, na ten moment trudno stwierdzić, czy Szymon Żurkowski jest gotowy na grę w kadrze.

Nasza ocena: 5

Kamil Glik – Benevento

Tak, zdajemy sobie sprawę, że Benevento gra w Serie B. Trudno jednak przejść obojętnie obok występu Kamila Glika w rywalizacji ze Szwecją. 34-latek rozpoczął mecz z kontuzją. Mimo urazu, Glik świetnie spisywał się na murawie, wykonując 5 wybić, 2 przechwyty, 1 wślizg, a także wygrywając wszystkie 3 stoczone pojedynki. Prawdziwy wojownik.

Rozegrane minuty: 180/180
Nasza ocena: 7,5

W meczach kadry U-21 wystąpili Nicola Zalewski oraz Jakub Kiwior. Gracz Romy spędził 68 minut w zremisowanym 2:2 spotkaniu z Izraelem oraz 45 minut w zremisowanej 1:1 potyczce z Węgrami. Z kolei Jakub Kiwior rozegrał oba pełne mecze.