Dawid Szulczek na dłużej w Warcie Poznań!

01.04.2022

Dawid Szulczek w listopadzie podjął się bardzo trudnej misji utrzymania Warty Poznań w Ekstraklasie. Na razie nie możemy jeszcze przesądzać czy „Zieloni” na pewno pozostaną w elicie, jednak dotychczasowe wyniki osiągane przez 32-latka sprawiają, że klub zdecydował się na przedłużenie z nim kontraktu.

Przypomnijmy, że Szulczek przejmował Wartę Poznań na początku listopada ubiegłego roku. W dwunastu meczach pod wodzą tego szkoleniowca zespół z Wielkopolski odniósł pięć zwycięstw, cztery remisy i zanotował tylko trzy porażki. Na ten moment daje to Warcie dwunaste miejsce w tabeli Ekstraklasy i sześć punktów przewagi nad strefą spadkową.

Szulczek 2024

Pomimo tego, że Dawida Szulczka w klubie z Poznania zatrudniał Radosław Mozyrko, który dzisiaj pracuje już w Legii, to Warta zdecydowała się przedłużyć umowę ze szkoleniowcem do końca sezonu 2023/24.

Początek współpracy jest bardzo obiecujący i wierzymy w to, że już wkrótce osiągniemy nasz cel na ten sezon. Jesteśmy zadowoleni nie tylko z tego, jak prezentuje się na boisku nasz zespół, ale również z zaangażowania w pracę przez trenera Dawida Szulczka i tego, jaki ma kontakt z drużyną, sztabem oraz innymi pracownikami klubu. To również miało wpływ na decyzję, by już teraz podpisać z trenerem nową umowę. Dziś jest ważny dzień dla całej Zielonej Rodziny – stwierdził w wypowiedzi dla oficjalnej strony klubu Bartosz Wolny, prezes Warty Poznań.

W najbliższej kolejce Warta Poznań na boisku w Grodzisku Wielkopolskim zmierzy się z Rakowem Częstochowa. Początek tej rywalizacji o godzinie 15:00.