Media nie oszczędzają Lewandowskiego. „Bardzo rozczarowujący występ”

07.04.2022

Bayern niespodziewanie przegrał swój pierwszy mecz w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Drużynę Roberta Lewandowskiego z kwitkiem odprawił Villareal. Występu przeciwko hiszpańskiej ekipie Polak na pewno nie może zaliczyć do udanych, a suchej nitki na napastniku nie pozostawiają niemieckie media. 

Portal 90min.com ocenił występ Polaka najniżej jak tylko możliwe i przyznał mu ocenę „1”. Nieco bardziej łaskawy był Kicker, którzy przyznał napastnikowi notę „5” (1 – klasa światowa, 6 występ poniżej krytyki). Wszystkie media są jednak zgodne co do tego, że w meczu z Villarealem Polak zawiódł oczekiwania.

Lewandowski najgorszy na boisku

— Co się dzieje z Lewandowskim? – pytają dziennikarze Sport1.de. — Piłkarz światowej klasy, podobnie jak Thomas Mueller, został kompletnie odizolowany. Sam nie szukał gry. Wystarczy powiedzieć, że w pierwszej części zaliczył tylko 13 kontaktów z piłką – zauważa niemiecki dziennik. — Nie było nic pozytywnego w jego grze do odnotowania przed przerwą. Po zmianie stron nic się nie zmieniło. Bardzo rozczarowujący występ – ocenia niemiecka prasa.

Polak został uznany za współwinnego porażki z Villarealem, która może znacznie skomplikować drogę Bawarczyków do półfinału Ligi Mistrzów. Równie niskie oceny co napastnik reprezentacji Polski otrzymali za ten mecz także między innymi Serge Gnabry czy Manuel Neuer, który w środę był bliski podarowania zespołowi z Hiszpanii drugiego gola. Bayern będzie miał okazje odrobić straty z pierwszego meczu już 12 kwietnia, bowiem właśnie wtedy odbędzie się spotkanie rewanżowe.