Mecze mundialu będą trwały 100 minut? FIFA zabiera głos

07.04.2022

Światowe media obiegła wczoraj informacja jakoby mecze zbliżających się katarskich mistrzostw świata miały trwać 100 minut zamiast tradycyjnych 90. Głos w sprawie tych pogłosek postanowiła zabrać FIFA, która wystosowała oficjalny komunikat. 

– W związku z pojawiającymi się doniesieniami i plotkami, FIFA chciałaby wyjaśnić, że nie zostaną wprowadzone żadne zmiany w przepisach dotyczących długości meczów piłkarskich podczas Mistrzostw Świata FIFA w Katarze 2022 ani w żadnych innych rozgrywkach – ucina spekulacje Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej.

Mecze przedłużone o 10 minut?

Media sugerowały, że FIFA miałaby być zwolennikiem takiego pomysłu, ze względu na to, że chociaż spotkania piłki nożnej trwają po 90 minut, to realny czas, w którym piłka znajduje się w grze wynosi nieco ponad 50 minut. Pomysłodawcą takich zmian miał być szef federacji Gianni Infantino.

FIFA nie pozostawia jednak złudzeń i zapewnia, że mecze zbliżającego się mundialu w Katarze oraz wszystkich innych rozgrywek nadal trwać będą 90 minut i federacja nie planuje w tej kwestii jakichkolwiek zmian.