Kontuzje nie oszczędzają reprezentantów Polski. Michała Helika czeka przerwa w grze

07.04.2022

Po tym jak z gry na dobre kilka miesięcy wypadł Jakub Moder, urazu nabawił się również inny reprezentant Polski. Okazuje się, że z problemami zdrowotnymi zmaga się piłkarz Barnsley Michał Helik. 

Michał Helik nie był w ostatnich spotkaniach reprezentacji Polski filarem defensywy. Polski obrońca nie znalazł się w składzie na mecz ze Szwecją i całe spotkanie oglądał z ławki rezerwowych. Przyczyną takiego stanu rzeczy mógł być lekki uraz piłkarza Barnsley. Po powrocie z kadry obrońca nabawił się bowiem poważniejszego urazu na jednym z treningów.

Nie zagra do końca sezonu?

– Doznał kontuzji na treningu po przerwie międzynarodowej. Szczerze mówiąc, jeszcze nie mam jasnych odpowiedzi na jego temat. Dowiemy się więcej w najbliższych dniach. W ostatnim czasie był jednym z naszych najlepszych zawodników. W najgorszym wypadku może nie być go z nami do końca sezonu. Być może wróci wcześniej – powiedział trener Poya Asbaghi.

Pomimo, że w ostatnim czasie Michał Helik nie odgrywał zbyt dużej roli w reprezentacji Polski, to obrońca pozostawał jednym z kluczowych zawodników Barnsley. W tym sezonie Polak rozegrał już 38 meczów, w których raz wpisał się na listę strzelców i raz zapisał na swoim koncie asystę.