Bayern nie zostanie ukarany walkowerem. Protest Freiburga odrzucony przez DFB

08.04.2022

Działacze SC Freiburg zwrócili się do DFB (Niemiecka Federacja Piłki Nożnej) w sprawie ostatniego meczu ligowego z Bayernem Monachium. W zespole gości przez moment na placu gry znajdowało się dwunastu piłkarzy i Breisgau-Brasilianer domagali się ukarania ich walkowerem.

Przypomnijmy, że Bayern Monachium wygrał w ubiegłą sobotę z Freiburgiem 4:1. W 86. minucie przy okazji przeprowadzenia zmian przez kilka sekund na boisku znalazło się dwunastu piłkarzy Bayernu Monachium. Z murawy nie zeszedł Kingsley Coman. Powodem takiego zamieszania miał być błędnie pokazany numer koszulki na tablicy świetlnej.

Freiburg liczył na to, że w związku z tą pomyłką Bayern zostanie ukarany walkowerem. Jak stwierdziła jednak komisja DFB, która rozpatrywała tę sprawę przyczyną błędu było wykroczenie zespołu sędziowskiego. Uznano także, że kilka sekund, podczas których na murawie przebywało dwunastu zawodników, nie miało wpływu na wydarzenia sportowe.

Bayern Monachium pewnie prowadzi w tabeli niemieckiej Bundesligi. Przewaga Bawarczyków nad drugą w tabeli Borussią Dortmund wynosi dziewięć oczek.