Szejkowie zamierzają sprzedać PSG? Znamy stanowisko władz klubu

12.04.2022

Doniesienia o potencjalnej sprzedaży paryskiego klubu przez katarskich szejków spotkały się z błyskawiczną reakcją władz klubu. Oskarżają one hiszpańskie media o celową prowokację. 

Hiszpańskie media obiegła w ostatnim czasie wiadomość jakoby Katarczycy podjęli decyzję o sprzedaży PSG. Oryx Qatar Sports miało dać sobie jeszcze pół roku i po tym czasie odsprzedać klub w inne ręce. Sugerowano, że powodem takiej decyzji są niezadowalające wyniki osiągane przez drużynę Mauricio Pochettino.

Katarczycy zaprzeczają

Informacja ta została jednak błyskawicznie zdementowano. Na antenie radia RMC Sport odczytane zostało oświadczenie klubu, w którym „całkowicie i kategorycznie” tego typu pogłoskom. Zasugerowano jednocześnie, że fakt, iż informacja ta pochodzi z hiszpańskich mediów nie jest przypadkiem i jest elementem celowej prowokacji dziennikarzy z Półwyspu Iberyjskiego.

Przypomnijmy, że po porażce z Realem jasne stało się, że PSG po raz kolejny nie zwojuje Ligi Mistrzów. Wiele mówiło się o nie najlepszych nastrojach, które panują w szatni oraz potencjalnym odejściu Mbappe, Neymara i Messiego w letnim oknie transferowym.