Dawid Kownacki dał zwycięstwo Lechowi Poznań w Płocku

16.04.2022

Lech Poznań odpowiedział na wcześniejsze zwycięstwa Rakowa Częstochowa oraz Pogoni Szczecin i pokonał w Wisłę Płock 1:0. Jedynego gola strzelił Dawid Kownacki.

Kolejorz od początku dominował na murawie w Płocku. Było to widoczne zwłaszcza w pierwszych kilkunastu minutach, jednak żadna z kilku bardzo dobrych okazji nie zakończyła się golem. Miejscowi odpowiedzieli uderzeniem z rzutu wolnego Mateusza Szwocha, po którym piłka zatrzymała się na słupku.

Gdy wydawało się, że Wisła wytrzyma do końca pierwszej połowy z bezbramkowym remisem goście wbili Nafciarzom gola. Antonio Milić długim zagraniem z własnej połowy uruchomił Michała Skórasia, a ten popisał się świetnym dryblingiem na lewym skrzydle. Następnie obsłużył Dawida Kownackiego, który znajdując się w polu bramkowym rywala spokojnym strzałem pokonał Krzysztofa Kamińskiego.

Podczas drugiej części meczu podopieczni Macieja Skorży kontrolowali boiskowe wydarzenia i nie wypuścili już wygranej. Tym samym Kolejorz ponownie zrównał się punktami z Rakowem oraz Pogonią, które również wygrały tego dnia swoje spotkania odpowiednio z Bruk-Betem i Jagiellonią.

Wisła Płock – Lech Poznań 0:1 (0:1)
Gol: Kownacki 44′