Aleksandar Vuković odejdzie z Legii Warszawa po sezonie

19.04.2022

W poniedziałkowy wieczór Legia Warszawa przegrała z Piastem Gliwice 0:1. Po spotkaniu przed kamerami telewizji CANAL+ stanął opiekun Wojskowych, Aleksandar Vuković. Serb przyznał wprost, że po zakończeniu obecnych rozgrywek opuści klub z ulicy Łazienkowskiej.

Aleksandar Vuković w wrócił do Legii w grudniu ubiegłego roku, kiedy zastąpił Marka Gołębiewskiego. Serb miał za zadanie wydostać się z mistrzami Polski ponad strefę spadkową i to mu się udało. Obecnie stołeczni okupują 10. miejsce w tabeli.

Vuko odejdzie po sezonie

Nadal trwają spekulacje dotyczące tego kto będzie szkoleniowcem Legii w następnej kampanii. Jak przyznał w poniedziałkowym programie LIGA+ Extra sam Vuković, on na pewno nie pozostanie w klubie.

– Jestem trenerem Legii tylko do końca sezonu. Sądziłem, że na ten temat nie ma już żadnych rozważań. Moja przyszłość jest już jasna, wiem to z rozmów z dyrektorem. Nie chciałbym być dalej wymieniany jako kandydat na szkoleniowca Legii na następne rozgrywki, bo takie coś nie istnieje. Mogłem się tego domyślać już wcześniej, ale obecnie ważne są dla mnie pozostałe spotkania w tej rundzie – powiedział Vuko.

Na pytanie czy wyobraża sobie pracę w innym polskim klubie Serb odpowiedział następująco:

– Oczywiście, że tak. Natomiast zdaje sobie sprawę, że jest kilka miejsc w Polsce, które pewnie tej sytuacji sobie nie wyobrażają. Jestem trenerem, który wiąże nadzieje z pracą w Ekstraklasie. Wydaje mi się, że na tym rynku mam jeszcze coś do udowodnienia – zakończył.

Do końca obecnego sezonu Legia zagra jeszcze pięć spotkań – z Pogonią, Stalą Mielec, Górnikiem Zabrze, Jagiellonią oraz Cracovią.