Trójka polskich sędziów pojedzie na kobiece Euro

19.04.2022

W lipcu piłkarska Europa spojrzy w kierunku Anglii. Tam odbędzie się kobiece Euro w piłce nożnej. Na turnieju niestety zabraknie reprezentacji Polski. Biało-czerwonych jednak będzie reprezentować tercet polskich arbitrów. 

Reprezentacja Polski kobiet zajęła dopiero trzecie miejsce w swojej grupie, z dorobkiem 14 punktów. Biało-czerwone pokonały jednie kadry Mołdawii oraz Azerbejdżanu. Dorzuciły także po remisie z Hiszpanią i Czechami, co niestety nie wystarczyło do znalezienia się w gronie 16. najlepszych drużyn. Na turniej pojedzie jednak tercet polskich sędziów. Paulina Baranowska będzie sędzia asystent pracując z pozycji murawy. Z kolei na wozie VAR zasiądą Bartosz Frankowski i Tomasz Kwiatkowski.

Euro kobiet rozpocznie się 6 lipca na Old Trafford w Manchesterze. Spotkanie Anglii z Austrią obejrzy komplet publiczności, bowiem komplet dostępny biletów UEFA już sprzedała! Finałowe spotkanie to z kolei 31 lipca na Wembley. Również można spodziewać się, że mecz o złoto zgromadzi ogromną publikę.