Były prezes Dynama Kijów zatrzymany przez celników. Miał przy sobie 13 zegarków

23.04.2022

Były szef ukraińskiej federacji piłkarskiej i prezes Dynama Kijów – Hryhorij Surkis – został zatrzymany na ukraińsko – polskiej granicy. Działacz starał się przewieźć na teren Polski trzynaście drogocennych zegarków.

Hryhorij Surkis może mieć spore problemy z opuszczeniem Ukrainy. Były prezes Ukraińskiego Związku Piłki Nożnej został zatrzymany przez celników ze sporą kontrabandą. Surkis próbował wwieźć na teren Polski 13 drogocennych zegarków, nie informując o tym służb.

Nie pierwsza taka wpadka

Mówi się, że od początku trwania konfliktu bracia Surkisowie wywieźli z Ukrainy całkiem sporą sumę pieniędzy, czego również nie zadeklarowali celnikom. Ihor i Hryhorij mieli przewieź przez granicę ponad 17 milionów dolarów w gotówce. O posiadanej przez nich kwocie poinformowali dopiero węgierskie służby.

Tym razem Hryhorij Surkis miał mniej szczęścia, lecz trudno powiedzieć czy poniesie tego konsekwencje. Przypomnijmy, że bracia Surkisowie to dość kontrowersyjne postacie, które od jakiegoś czasu oskarżane są o prorosyjskie poglądy.